Başbakan’a TÜSİAD daveti!

Davutoğlu, Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) heyetini kabul etti

19.09.2014 10:20:320
Paylaş Tweet Paylaş
Başbakan’a TÜSİAD daveti!
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) heyetini kabul etti.

18 EYLÜL'DE YAPILACAK

Dinçer, TÜSİAD’ın Yüksek İstişare Konseyi toplantısına Başbakan Davutoğlu’nu da davet ettiklerini söyledi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık Merkez Bina’da TÜSİAD heyetini kabul etti. Başbakan Davutoğlu’na nezaket ziyaretinde bulunan heyet, TÜSİAD’ın 18 Eylül’de yapacağı Yüksek İstişare Konseyi toplantısına Davutoğlu’nu da davet etti. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer, görüşme sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 62. Hükümet Programı ile ilgili görüşlerini paylaştıklarını belirterek, görüşlerin hükümet programıyla uyum içinde olduğunu ifade etti. Türkiye’nin siyasi ve ekonomik alandaki önceliklerini Davutoğlu ile paylaştıklarını anlatan Dinçer, bu anlamda demokratik standartların yükseltilmesi başlığı altında kapsamlı bir yargı reformunun Türkiye’nin öncelikli alanı olduğunu tespit ettiklerini ifade etti.

Makroekonomi alanında Türkiye’nin bugün sağladığı istikrarın bundan sonra da korunması ve güçlendirilmesi konusundaki görüşlerini paylaştıklarını belirten Dinçer, "Mikroreformlar alanında öncelikli gördüğümüz yasaların bir an önce parlamentodan çıkarılmasıyla ilgili görüşlerimizi kendisine ilettik. Türkiye’nin temel meselelerinde çözüm sürecindeki bu sürecin ekonomik alanına sahip çıkmış durumdayız. Bu konuda yaptığımız çalışmaları kendisiyle paylaştık" diye konuştu. Yüksek İstişare Kurulu’na Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın teşrif edeceğini belirten Dinçer, Başbakan Davutoğlu’nu da toplantıya davet ettiklerini söyledi.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz