Bisikletimle keşfetmeyi seviyorum

Bosch Türkiye Temsilcisi Steven Young’la, bisiklet hobisini ve iş dışı yaşamının detaylarını konuştuk.

24.09.2014 16:16:470
Paylaş Tweet Paylaş
Bisikletimle keşfetmeyi seviyorum
Bosch Türkiye Temsilcisi  Steven Young, aslında çocukluğundan beri bisiklete biniyor. Ancak son 3 yıldır adeta tutkunu olmuş. İş ve özel yaşam dengesine çok önem veren Young, ayda en az bir kez arkadaşlarıyla 100 kilometreye varan bir mesafeyi bisikletle dolaşıyor. Young, “Arabayla gezerken göremediğiniz yerleri bisikletle çok güzel keşfediyoruz.

Güzergahlarımız doğayla iç içe. Bisiklet müthiş bir spor. İş dünyasının profesyonellerine ve çalışan arkadaşlara tavsiye ederim. Günde 1,5-2 saat kapalı bir mekanda spor yapmaktansa bu şekilde zamanınızı değerlendirirseniz çok faydasını görürsünüz” diyor.

teven Young, Bosch’un Türkiye’deki en üst düzey yöneticisi. 1995 yılında bekar olarak ve sadece 3 yıllığına Türkiye’ye gelmişti. Şimdi Ayşe Hanımla evli ve Eren (7) ile Kerim (16) adlı iki erkek çocuk babası. Türkiye’de bu yıl 18’inci yılını geçiriyor. Aslında Young’ın Türkiye ile olan gönül bağı bundan çok öncesine dayanıyor. Young’ın annesi Türk, babası ise Avustralyalı. Bu nedenle Türkçeyi ve Türk kültürünü annesinden dolayı iyi biliyor.

Beykoz Acarkent’te 3 katlı bahçeli bir evde yaşayan Young, iş ve özel yaşam dengesine çok önem veriyor. İş dışındaki her anını kaliteli geçirmeye çalışıyor. Boş bulduğu her an bahçeyle ilgileniyor, bisiklete biniyor, golf oynuyor, siteden sanayici arkadaş grubuyla yürüyor, çocuklarıyla basketbol ve futbol oynuyor.

Baharda, sonbaharda hatta kar yağarken bile barbekünün başına geçiyor. Young, tüm bu aktivitelerinden keyif alıyor ama son 3 yıldır kullandığı elektrikli bisikletini bir başka seviyor. Ayda en az bir kez 4-5 arkadaşıyla birlikte Büyükada, Polonezköy ya da Bostancı-Pendik hattında bisikletiyle dolaşıyor. Young, “Bisikleti çok severim. Çocukluktan gelen bir alışkanlık. Elektrikli bisiklete biniyorum.

Motosiklet gibi değil yine sürekli pedal çeviriyorsunuz. Elektrik kısmı yokuşa geldiğinizde ya da zorlandığınız zaman size destek veriyor. Pedal çevirmenizi kolaylaştırıyor. Avrupa’da bisiklet kültürü var. İnsanlar hafta sonu gelince ailece bisiklet sürmeye gidiyor. Günde 80-100 kilometre gayet olağan. İstanbul’un da her yeri yokuş. Yokuşlarda bisiklet sürmek de çok keyifli. Herkese bisiklete binmeyi tavsiye ediyorum” diyor. Capital, Bosch Türkiye Temsilcisi Steven Young’la, bisiklet hobisini ve iş dışı yaşamının detaylarını konuştu:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz