"Her akşam kitap sefası"

P&G Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu’nun kitaplarla iç içe geçen hayatı...

20 NİSAN, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Her akşam kitap sefası
Tam bir kitapsever olan P&G Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, her gün mutlaka birkaç saatini kitap okumaya ayırıyor. “Eskiden tek bir kitaba odaklanmayı severdim. Oysa bugünlerde aynı anda 3, hatta 4 kitabı bile okuduğum oluyor” diyor.

Özellikle tarih, biyografi ve iş kitapları okumayı tercih ettiğini söyleyen Turnaoğlu, “Başarı hikayelerini sevdiğim kadar başarısızlık hikayelerini de okumayı seviyorum. Bu hikayelerde de öğrenilecek

çok şey var” diyor.&G Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, tam bir kitap kurdu. Eskiden tek bir kitaba odaklanmayı seven yöneticinin bugünlerde aynı anda 3, hatta 4 kitabı bile okuduğu oluyor. Kitapçı gezmeyi çok seven Turnaoğlu, Türkiye’ye dönmeden önce Singapur’da görev yapıyordu.

Bu eşsiz güzellikteki küçük ada ülkesinde kültür ve sanat hayatının standartlarının oldukça yüksek olduğunu belirten Turnaoğlu, “Singapur’da görev yaparken her cumartesi eşimle birlikte kitabevlerini gezer, beğendiğimiz kitapları alırdık.

O kitapları bitirdikten sonra da birlikte oturur tartışırdık. Ama İstanbul’un yoğunluğundan bunlara pek vakit bulamıyoruz. Yurtdışı seyahatlerimde, özellikle Amerika’ya gittiğimde, mutlaka kitapçı gezerim, beğendiklerimi alırım” diyor.

Neredeyse her alandan kitap okumayı seven Turnaoğlu, şu sıralar Haluk Özdemir’in Boğaziçi Üniversitesi Yayınları’ndan çıkan “Avrupa Mantığı” adlı kitabını okuyor. “Bugün artık Avrupa Topluluğu’na girişin sadece ekonomik değil, önemli bir beşeri gelişim projesi olduğu anlaşıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz