TÜSİAD Başkanı'ndan uyarı!

Haluk Dinçer 'kutuplaşma'ya dikkat çekti

22.09.2014 11:53:180
Paylaş Tweet Paylaş
TÜSİAD Başkanı'ndan uyarı!
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın konuk olduğu TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu (YİK) toplantısından 'kutuplaşma' uyarısı geldi. TÜSİAD Başkanı Haluk Dinçer, ağır kutuplaşmanın ülkeye zarar vermesinden kaygı duyduklarına dikkat çekti ve çözüm süreci, anayasa çalışmalarında yol alınamayacağına işaret etti. Dinçer 2007'de başlayan küresel krizin yarattığı sorunların devam ettiğini belirterek, küresel dalgalanmanın merkezinde özgürlük ve demokrasi arayışı olduğunu söyledi.

Dinçer, G20 evsahipliğinin Türkiye'nin itibarı için önemli olduğunu belirtti. Dinçer konuşmasında eğitim konusuna da değindi. Dinçer, eğitimde Türkiye'nin istenen noktada olmadığını, Türkiye'yi ön saflara götürecek bir eğitim gerektiğini, kadın istihdamına yönelik teşviklerin artırılması gerektiğini söyledi. "Beklentimiz 62. Hükümet programının etkili uygulanması" diyen Dinçer, sanayinin ekonomi içindeki payının 15 yılda gerilediğine dikkat çekti. Dinçer, "Büyümenin yegane itici gücü imalat sanayidir. Sanayi Strateji Belgesi 2023 hedeflerini yakalayacak şekilde hazırlanmalı. Sanayi Strateji Belgesi'ne katkılarımızı sürdüreceğiz" dedi. 

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz