Başarımızın tescili memnuniyet veriyor

OMSAN Genel Müdürü Osman Küçükertan, alınan ödüllerin 1250 çalışandan oluşan OMSAN ailesinin kolektif başarısını ortaya koyduğunu vurguluyor.

25.06.2014 10:37:590
Paylaş Tweet Paylaş
Başarımızın tescili memnuniyet veriyor
Türk lojistik sektörünün önde gelen firmalarından biri olan OMSAN aldığı ödüllerle de göz dolduruyor. Farklı kategorilerde birçok ödül alan şirketin önümüzdeki dönemdeki ilk hedefi ise “Avrupa’da yılın şirketi” olmak.

OMSAN Genel Müdürü Osman Küçükertan, aldıkları ödüllerin doğru yolda ilerlediklerinin en önemli göstergesi olduğunu belirtiyor. Bu ödüllerle büyük gurur duyduklarının altını çizen küçükertan, özellikle müşteriler tarafından verilen ödüllerin ise çok daha anlamlı olduğunun altını çiziyor.

1978 yılından bu yana faaliyette olan OMSAN, küresel bir şirket olma vizyonu ile hareket ediyor. Bu yolda elde edilen başarıların hem uluslararası hem de yurtiçinde konularında marka olmuş kuruluşlar tarafından tescil edilmesi ise şirketi ayrıca gururlandırıyor.

OMSAN Genel Müdürü Osman Küçükertan, alınan ödüllerin 1250 çalışandan oluşan OMSAN ailesinin kolektif başarısını ortaya koyduğunu vurguluyor. Küçükertan alınan ödüllerle çalışan motivasyonunun yükseldiğinin de altını çiziyor.

OMSAN olarak şimdiye kadar hangi ödülleri aldınız?
1978 yılından bu yana sektör deneyimi ve müşteri odaklı hizmet anlayışı sonucunda OMSAN'ın ulaşmış olduğu konum artık hem müşterileri hem de sektörün saygın araştırma kurumları tarafından takdir edilip ödüllendiriliyor. OMSAN’nın son beş yıl içerisinde almış olduğu başlıca ödülleri şöyle sıralayabiliriz:

2014 yılında Kariyer.net’ten ikinci kez “İnsana Saygı Ödülü”, European Business Awards’ta “Onur Nişanı” aldı. OMSAN Şoförü Rıdvan Demirel, Total Oil Türkiye’nin seçtiği yılın en iyi 3 sürücüsünden biri oldu.~

2013'te Total Oil Türkiye’den Emniyet Performansı “En Yüksek Nakliye Müteahhidi” ödülü ve Turkcell’den “Teşekkür Plaketi” aldı. Capital Türkiye 500’de 250'inci oldu. Brand Finance En Değerli Markalar araştırmasında 61'inci oldu. İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından takdir belgesi aldı.

IRU tarafından verilen “Profesyonel Sürücü Onur Nişanı”na 25 OMSAN şoförü layık görüldü, OMSAN şoförü Hasan Narman Yılın Sürücüsü seçildi. European Business Awards yarışması “Ulusal Şampiyon” Logitrans Ödülleri’nde Uluslararası Taşıma İşleri Organizatörü (R2) ödülü ve Basitleştirilmiş Gümrük İşlemleri-AEO Sertifikası aldı.

2012'de Payment System Magazine’in düzenlediği Yılın Starları yarışmasında Yılın Lojistik Şirketi dalında Yılın Starı seçildi. Dünya Lojistik Ödülleri’nde Karayolu Yük Taşımacılığı kategorisinde ödül aldı. Arabam Tatilde hizmeti LODER ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği 2'nci Ulusal Lojistik Proje Yarışması’nda birincilik ödülü aldı.

European Supply Chain Excellence Awards yarışmasında nakliyeden sorumlu iş ortağı olarak destek verdiği “PETDER Atık Yağ Projesi” Avrupa’daki en başarılı beş projeden biri seçildi.

2011'de Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Turkish Time Dergisi tarafından İnovasyon Konferansı kapsamında “Arabam Tatilde” hizmetiyle En İnovatif Şirketler listesine giren tek lojistik şirketi oldu.

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası tarafından Otomotiv Yurtdışı Karayolu Taşıma Lojistiği/Performans Ödülü almaya hak kazandı. 2010 Logitrans Ödülleri’nde Uluslararası Lojistik İşletmecileri alanında birinci oldu. Logitrans Ödülleri’nde Yurtiçi Taşıma Organizatörleri alanında takdir ödülü aldı.

Bu ödüllerin sizin için anlamı nedir?
OMSAN’ın kurulduğu günden bu yana göstermiş olduğu başarıların hem uluslararası hem de yurtiçinde konularında marka olmuş kuruluşlar tarafından tescil edilmesi elbette OMSAN için oldukça memnuniyet verici.~

Ancak başarısının her biri sektörlerinin öncüsü olan müşterilerince de tescil edilmesi ve OMSAN'ın bu sebeple ödüllendirilmesi bizi ayrıca gururlandırıyor. Alınmış olan ödüllerin, küresel bir şirket olma vizyonu ile hareket eden OMSAN’ın doğru yolda olduğunu göstermesi bakımından çok önemli olduğunu düşünüyoruz.

Sizi bu ödüllere götüren yol nedir, nasıl stratejiler geliştiriyorsunuz?
OMSAN, sektörde öncü bir lojistik firması. OMSAN’ın bu konuma ulaşmış olmasının en önemli sebepleri; sektörün en yetenekli çalışanlarını istihdam eden şirketlerin başında gelmesi, teknolojiyi ve yenilikleri yakından takip etmesi, sahip olduğu güçlü lojistik altyapısı ve tüm bunları birbiriyle uyumlu bir şekilde entegre eden OMSAN ruhu.

Bu doğrultuda OMSAN, ulusal ve uluslararası saygın araştırma kuruluşlarından, ekonomi dergilerinden ve gazetelerden, sivil toplum kuruluşlarından ve müşterilerinden aldığı ödüllerle başarılarını tescilledi.

Ödüllerin bir bölümü OMSAN’ın genel başarılarına yönelik iken diğer bölümü ise spesifik başarılarına verildi. Alınan ödüller 1250 çalışandan oluşan OMSAN ailesinin kolektif başarısını ortaya koyduğundan, tüm çalışanları ve OMSAN’ın iletişim içinde olduğu tüm paydaşları gururlandırıyor.

Ödüller şirketleri sektörde ve müşteri gözünde farklılaştırıp, bu yönüyle hem şirketlerin satışlarına hem de en iyi uygulama örneklerinin kamuoyu ile paylaşılması nedeniyle sektörün gelişimine katkıda bulunuyor.

Bundan sonraki hedeflerinizde hangi ödülleri almak var?
OMSAN, Euopean Business Awards yarışmasında “150 Milyon Euro ve Üzeri Yıllık Cirosu Olan Büyük Şirketler - Yılın Şirketi” kategorisinde Avrupa’nın en başarılı 10 firması arasında seçilen tek Türk şirketi olarak Onur Nişanı almaya hak kazanmıştı.~

Aynı yarışma kapsamında söz konusu 10 firma, aralarında birincilik için yarıştı. Önümüzdeki ilk hedef Mayıs ayında Atina’da sonuçları açıklanacak bu yarışmada “Avrupa’da Yılın Şirketi” olmak.

Şimdiye kadar aldığınız en anlamlı ödül hangisi?
Aldığımız tüm ödüllerin her biri ayrı ayrı oldukça önemlidir. Ancak müşterilerimizin verdiği ödüllerin bizim için öneminin çok daha büyük olduğunu söyleyebilirim. Bir şirketin başarısının en iyi, ücretini ödeyerek hizmet alan müşterisi tarafından değerlendirilebileceğini düşünüyoruz. Müşteriniz gösterdiğiniz yüksek iş performansınız nedeniyle size ödül veriyorsa bu sürdürülebilir bir başarıyı yakaladığınızı gösteriyor.

ÇALIŞAN MOTİVASYONUNU NASIL ETKİLİYOR?
Şirketimizin aldığı ödüller çalışanlarımızı motive ediyor. Özellikle bizi ödüllendiren müşterilerimize vermekte olduğumuz hizmetlerde görev alan çalışanlarımızın daha fazla motive olduklarını, işlerini dünden daha iyi yapmaya yönelik çabaladıklarını yakından gözleyebiliyorum.

Bir diğer gözlemim ise alınan her ödülün OMSAN ruhunun gelişmesi üzerindeki olumlu etkisi. Başarılarımızın ödüllendirilmesi bize her zaman daha iyisini başarma konusunda itici bir güç oluyor.

Müşteri memnuniyetinin ve bağlılığının başarıya giden yolda çok önemli bir rekabet unsuru olduğu günümüzde, OMSAN’ın sunduğu hizmetlerin kalitesinin özellikle müşterileri tarafından tescil edilerek ödüllendirilmesi ayrı bir önem taşıyor.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz