"Boyner'in ajandasında neler var?"

TÜSİAD'tan ayrılan Ümit Boyner'den önemli mesajlar

18 EYLÜL, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Boyner'in ajandasında neler var?
Ümit Boyner, 3 yıl süren TÜSIAD Başkanlığı görevinden sonra Boyner’deki işine döndü. Alışmak için “oryantasyon” alsa bile hızla adapte oldu ve grubun önemli projelerine liderlik etmeye başladı. Yakında iki önemli projeyi duyuracaklarını söyleyerek bunun ipuçlarını veriyor.

3 milyar TL ciroya ulaştıklarını, yüzde 10 büyümeyle yola devam edeceklerini söylüyor. “Geçen 6 yılda ciromuzu 2 katına çıkardık. Bugelecek için ipucu olabilir” diyerek büyüme mesajı veriyor ve ekliyor: “Satın almalar, rekabet ve coğrafi olarak avantaj sağladıkça hep gündemimizde olacak. Yurtdışı pazarlara her zaman fırsat olarak bakıyoruz.”

TÜSİAD’ın iki dönem başkanlığını yapan ve oldukça yoğun bir tempoda çalışan Ümit Boyner, görevini devretmeye hazırlandığı dönemde, “İlk yapacağım şey uzun süredir ertelediğim tatilim olacak” demişti,

Aradan 1 yıldan fazla zaman geçti. Ümit Boyner, TÜSİAD Başkanlığı’nı bıraktı, Boyner Grubu’ndaki görevine geri döndü. Bu dönemde özel söyleşi vermeyen Boyner, “Tam istediğim gibi olmadı ve hızlıca işlere geri döndüm. Uzun bir tatil yapamadım. Klasik sömestr tatili ile yetinmek zorunda kaldım” diye konuşuyor.

Kendi deyimiyle ciddi bir ara verdikten sonra Boyner Grubu’ndaki işlere alışmak ve anlamak için “oryantasyon” bile almış. Ancak, söyleşi yaptığımızda oryantasyonu çoktan tamamladığı görülüyordu. Şirketin işlerine, rakamlara, bulunduğu sektörlere ve geleceğe yönelik planlara tam anlamıyla hakimdi.

“Birkaç önemli projeye öncelik veriyorum” diyerek ajandasında girişimcilik ve yenilikle ilgili konuların olduğu mesajını iletiyor. Yeni sektör ve yeni iş alanlarına çok açık olmadıklarına dikkat çekiyor:

“Zaten şu anda giyim alanına yönelik üretim ile perakende sektöründe varız. İnşaat sektöründeki projemizi, elimizdeki araziyi değerlendirmek olarak görmek lazım. O sektörde devam etmeyeceğiz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz