Burger King ABD'den vazgeçti!

Fast food devi bir taşla iki kuş vuracak

25.08.2014 11:22:550
Paylaş Tweet Paylaş
Burger King ABD'den vazgeçti!
  Burger King’in Kanada merkezli restoranı satın almak istemesinin altında yatan ana motivasyon ise, şirketin Kanada merkezli restoranı satın alması durumunda merkezini ABD’den bu ülkeye taşıyabilecek olması.

ABD Başkanı Barack Obama, geçen ay vergi ödememek için başka ülkelere taşınan şirketleri ağır bir dille eleştirmiş ve onları ABD ekonomisine zarar vermekle suçlamıştı.
Anlaşmayala ilgili henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Kulislere düşen haberlere göre, resmi imzaların kısa bir süre sonra atılabileceği öne sürülüyor. Burger King'in Kanada'nın en büyük restoran zinciri Tim Hortons'u 8.4 milyar dolar karşılığında bünyesine katacağı iddia ediliyor. Amerikan Wall Street Journal'ın verilerine göre, Burger King, Tim Hortons'u bünyesine katması halinde 18 milyar dolar değerine ulaşacak. İki şirketin birleşmesi durumunda 100 ülkede 18 bin restoranı olacak.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz