Değişim başladı

Fenerbahçe CEO’su Hasan Yılmaz'la Fenerbahçe’nin yeni dönem rotasını ve gelecek dönem planlarını konuştuk.

1.02.2014 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Değişim başladı
Hasan Yılmaz, Türk iş dünyasının tecrübeli yöneticilerinden... Kariyer yolculuğunda Unilever, PepsiCo, Koç Holding, Hürriyet Gazetecilik gibi önemli kuruluşlar var. Üstelik bu kuruluşların da üst düzey yöneticiliğini üstlenmiş bir isim. Onu son 1 yıldır da Fenerbahçe’nin kaptan köşkünde izliyoruz. Kendi deyimiyle Fenerbahçe’nin oldukça sıkıntılı bir döneminde CEO koltuğuna oturan Yılmaz, 1 yılda pek çok projeye imza attıklarını söylüyor. Fenerbahçe’nin ticari başarısından çok sportif başarısının önemli olduğunu belirtiyor ve “Bu yıl bütün branşlarımızda şampiyonluk bekliyorum” diye konuşuyor.

slında onunki oldukça ilginç bir kariyer öyküsü. Kariyer yolculuğunda Devlet Planlama Teşkilatı, Unilever, PepsiCo, Koç Holding, Hürriyet Gazetecilik gibi önemli şirketler yer alan Hasan Yılmaz’dan bahsediyoruz. Onu son 1 yıldır da Türkiye’nin sıcak gündeminin bir parçası olan Fenerbahçe’nin CEO’su olarak yakından izliyoruz.

Yılmaz, Fenerbahçe’ye çok sıkıntılı günler geçirdiği ve büyük haksızlıklara uğradığı bir dönemde geldiğini söylüyor. Şirkette 1 yıl gibi bir sürede önemli değişimlere imza attıklarına dikkat çekiyor. Bunların başında ise teknoloji odaklı yatırımları, insan kaynakları departmanı oluşturmayı, kulüp-dernek alışkanlıklarını kırmayı sayıyor.

Fenerbahçe’nin ticari başarısından çok sportif başarısının önemli olduğuna vurgu yapan Fenerbahçe CEO’su Hasan Yılmazla Fenerbahçe’nin yeni dönem rotasını ve gelecek dönem planlarını konuştuk:

Oldukça parlak bir kariyeriniz var. Fenerbahçe’yle yollarınız nasıl kesişti?
Fenerbahçeliyim. Ancak kongre üyesi değildim. Fenerbahçe camiasını pek tanımazdım. Hayatımda bir tane toplantıya dahi gitmemiştim. Stadın kapısından sadece seyirci olarak girdim. Cengiz Solakoğlu, bizim Futbol A.Ş.’de bağımız yönetim kurulu üyesiydi. Halka açılmalarla, yeni kurumsallaşma hamleleriyle beraber onun da kafasında yeni birtakım düşünceler belirmişti. Ender Alkaya, ben Koç’tayken Migros’ta çalışırdı. Cengiz Solakoğlu’na benden bahsetmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz