Doğru lideri bulan daha başarılı oluyor

Adecco Doğu Avrupa Bölge Direktörü Tibet Eğrioğlu’yla Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri’nin İK politikalarını ve yeni dönem İK stratejilerindeki değişimi konuştuk.

25 MART, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Doğru lideri bulan daha başarılı oluyor
Aslında sürpriz değil.... Başarılı insan kaynakları uygulamaları, uzun yıllardır beğenilme kriterleri arasında üst sıralarda yer alıyor. Adecco Doğu Avrupa Bölge Direktörü TİBET EĞRİOĞLU da bu görüşte. "En Beğenilen Şirketler” sıralamasında yer alan şirketlerin en başarılı çalışanları yetiştirmekte, şirkette tutmakta ve işe almada başarılı olduklarını söylüyor.

Doğru lideri bulma konusunda usta olduklarına değiniyor ve "Değişimi ve verimliliği insan kaynakları stratejisinin ana eksenine koyan şirketler, her zaman daha çok beğeni topluyor” diye konuşuyor.

Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri uzun yıllardır başarılı İK çalışmalarıyla da ön planda... Adecco Doğu Avrupa Bölge Direktörü Tibet Eğrioğlu da bu görüşte. Ona göre bu şirketler, başarılı çalışanları yetiştirme, şirkette tutma ve işe alma konularında oldukça güçlü durumda.

Bunun yanında bu şirketlerin doğru lideri bulmakta da oldukça becerikli olduklarını söyleyen Eğrioğlu, İK’da yeni dönem başarı sırrının değişimi ve verimliliği insan kaynakları stratejisinin ana eksenine koymak olduğunu belirtiyor.

Şirketlerin özellikle krizin ardından İK politikalarında dikkat ettikleri noktaların değiştiğine de değinen Eğrioğlu, “Daha önce organizasyonlarda çalışanlar için genele yayılan standart kazanımlar sağlamak önemliydi. Krizden sonra belli pozisyonlarda, kilit olarak görülen alanlarda görev yapan kişilere yönelik stratejiler geliştirildi” diye konuşuyor. Tibet Eğrioğlu’yla Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri’nin İK politikalarını ve yeni dönem İK stratejilerindeki değişimi konuştuk:

Dünyada insan kaynakları çözümleri konusunda özellikle mevcut krizin ardından beğenilen şirketlerde strateji değişikliği oldu mu?
- Dünyada değişik coğrafya ve kültürde insan kaynakları konusunda uygulanan stratejilerde farklılıklar görülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz