Gökyüzünü işletmelere açtık

Selen Kocabaş ile bulut bilişimin gelişiminden şirket olarak bu alanda verdikleri hizmetlere kadar pek çok konuyu konuştuk.

1.09.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Gökyüzünü işletmelere açtık

Yaptığımız yatırımla teknoloji dünyasının dönüş istikametini belirleyen en önemli trendlerden birini Türkiye’de müşterilerimizin ayağına taşıdık. www.turkcellsuperbulut.com ile tüm bulut hizmetlerimizi aynen bir “online” süpermarketten alışveriş yapar gibi yerinizden kalkmanıza bile gerek kalmadan dakikalar içinde internetten inceleyip satın alabiliyorsunuz. Teknolojik üstünlüğümüzü ülkemizin ve şirketlerimizin küresel rekabet gücünü artıracak yeniliklere yöneltiyor, yatırımlarımızı bu hedefle gerçekleştiriyoruz.

Turkcell’in bulut bilişimdeki gücü hakkında bilgi verir misiniz?

- Turkcell olarak çok çeşitli akıllı cihaz tekliflerinin yanı sıra mobil internet altyapımızla da müşterilerimize en iyi deneyimi sunabilme kapasitesine sahibiz. Türkiye’de bulut bilişimin geleceğinde Turkcell’in çok önemli bir rol oynayacağını, şirketlerin Turkcell sayesinde bulut bilişimin sağlayacağı avantajlardan en verimli şekilde yararlanabileceğini söyleyebiliriz. Turkcell olarak biz, bu teknoloji sayesinde kurumsal müşterilerimize her an her yerden teknolojik altyapıya erişim olanağı sağlıyoruz. Geçtiğimiz aylarda bulut hizmetlerimizi tek bir çatı altında topladık ve bilgi teknolojileri altyapısı ile iş uygulamalarının dakikalar içinde kurulum ve kullanımını sağlayan Turkcell SüperBulut’u işletmelerin hizmetine sunduk. İşletmeler bu teknolojiyi, donanım, yazılım, lisans, işletim, internet ve güvenlik gibi BT hizmetlerinde yüzde 80 tasarruf avantajı ile www.turkcellsuperbulut.com adresi üzerinden alabiliyor.

Turkcell SüperBulut hizmetini biraz açar mısınız?

- KOBİ’lerin ön yatırım, bakım ve güncelleme masraflarını ortadan kaldıran Turkcell SüperBulut ile bulut hizmetlerine her an, her yerden ve her cihazdan istenilen kapasiteyle dakikalar içerisinde ulaşılıyor. Bulutun olmazsa olmazı kaliteli genişbant altyapısı da Turkcell Superonline ve Turkcell 3G şebekesinin güvencesinde müşterimize sunuluyor. Gerek fiber altyapı gerekse 3G şebekemizle Turkcell olarak sabitte ve mobilde en kaliteli ve en hızlı altyapıyı sunarak bulut için gerekli zemini hazırladık. Artık Turkcell’li işletmelerin iş akışlarını yönetmek için yalnızca bir internet sayfasına ihtiyacı var. SüperBulut ile Turkcell, Türkiye’de tam kapsamlı bulut bilişim hizmetleri verebilen tek firma olmayı hedefliyor.

Turkcell SüperBulut ne gibi avantajlar sağlıyor?

- Turkcell’in sunduğu ihtiyaca özel bulut bilişim hizmet paketleri, kurumsal firmaların ve işletmelerin operasyonel maliyetlerini azaltıyor, rekabet gücünü artırıyor ve iş geliştirme süreçlerini hızlandırıyor. Bulut bilişim sayesinde işletmeler, artık verilerine her an her yerden ulaşabiliyor, esnek bir yapı kuruyor. Turkcell SüperBulut, özellikle küçük ve orta boy işletmelerin donanım ve yazılım satın alma, lisans güncelleme, sistem işletiminin yanında bu teknolojileri kullanacak kalifiye personel istihdam etme, sistemlerin sürekliliği ve güvenliğini sağlayarak internette erişim masraflarını yüzde 40’tan başlayan oranda azaltabilmelerini sağlıyor. Örneğin 25 kişilik bir işletme, tüm bu hizmetleri Turkcell SüperBulut ile aldığında, altyapıda yüzde 73, yazılımda yüzde 82 ve genel toplamda ortalama yüzde 80 tasarruf ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz