Gökyüzünü işletmelere açtık

Selen Kocabaş ile bulut bilişimin gelişiminden şirket olarak bu alanda verdikleri hizmetlere kadar pek çok konuyu konuştuk.

1.09.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Gökyüzünü işletmelere açtık


“DOKÜMANLAR BULUT İÇİNDE SAKLANACAK”
Yeni TTK ile gelen en temel özellik, artık birçok dokümanın fiziksel olarak saklanabilmesinin yanında dijital olarak da saklanabilecek olması. Bu sayede işletmeler artık birçok önemli dokümanı ve uygulamayı bulut platformunda saklayabilecek. TTK içinde detayları belirtilen, denetlenen kurumlar için zorunlu hale getirilen web sitesi ve e-mail gibi zorunluluklar için bulut bilişim ilk tercih olacak. Özellikle finansal raporlamadaki UFRS uyumluluğu zorunluluğu ile işletmelerde ek muhasebe programları almak yerine bu geçişi ön yatırımsız yazılımı, servis modeli (SaaS) ile alarak karşılanması daha avantajlı olacak.

“ALTYAPININ YÜZDE 50Sİ VERİMLİ KULLANILABİLİYOR”
ATIL KAYNAK

Sanallaştırma teknolojisi hayatımıza girmeden önce yapılan araştırmalardan, her 10 fiziksel sunucudan 3’ünün yüzde 4’ün altında bir verimlilikle çalıştığını biliyorduk. Yani yüzde 30’luk bir atıl kaynağı, teknolojik engeller sebebiyle işletmek zorundaydık. Sanallaştırma teknolojisi hayatımıza girdikten sonra bile çoğu işletmemizin altyapısının yüzde 50’sini verimli kullanabildiğini gözlemliyoruz.
VERİMLİLİK ARTTI
Bulut bilişim merkezi altyapıların kullanımıyla verimliliğin önemli ölçüde artmasını sağlıyor. Maliyetleri azaltma ve yönetme, esneklik, ölçeklenebilirlik ve hızlı hareket edebilme bulut bilişimin öne çıkan faydaları. Müşterilerimiz, artık istedikleri anda daha fazla teknolojik altyapıya erişebiliyor ve ihtiyaçları kadarını belirli süreler için kullanabiliyorlar.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz