İhracatta artış planlanıyor

TUSAŞ, “Ülkemiz havacılık ve uzay sanayisinin gelişmesine öncülük yapmak” misyonu ile faaliyetlerini sürdürüyor.

1.11.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
İhracatta artış planlanıyor
TUSAŞ, havacılık, uzay , ve savunma sanayisinde küresel oyunculardan biri. Şirket, özgün ürünlere sahip ve küresel rekabet gücüne ulaşmış dünya markası, havacılık ve uzay şirketi olma vizyonuyla çalışıyor. 2012 yılında 833 milyon dolar konsolide satış gerçekleştiren şirket, bu rakamın 600 milyon dolarını ihracattan sağladı. Şirket önümüzdeki dönemde, ihracat miktarını artırmayı planlıyor. TÜRK Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ), havacılık, uzay ve savunma sanayisinde faaliyet gösteren küresel oyunculardan biri. Türkiye’nin teknoloji merkezi konumunda olan şirket, sabit ve döner kanatlı hava platformlarından insansız hava araçları ve uzay sistemlerine kadar entegre havacılık ve uzay sanayi sistemlerinin tasarım, geliştirme, modernizasyon, üretim, entegrasyon ve yaşam döngüsü destek süreçlerinde hizmet sunuyor.

“Özgün ürünlere sahip ve küresel rekabet gücüne ulaşmış dünya markası havacılık ve uzay şirketi” olmak vizyonuyla çalışan şirket, “Ülkemiz havacılık ve uzay sanayisinin gelişmesine öncülük yapmak” misyonu ile faaliyetlerini sürdürüyor. TUSAŞ, JSF/F-35, A400M, A350 XWB ve B787 gibi uluslararası havacılık projelerinde, küresel anlamda rekabetçi ve önemli bir ortak olmasının yolunu açan dünya çapındaki başarısını, ürün ve çözümlerinin teknolojik mükemmeliyeti temellerine oturtmuş durumda.

YÜKSEK TEKNOLOJİ
Ankara’da, 5 milyon metrekare alan üzerinde kurulu yaklaşık 300 bin metrekare kapalı alandan oluşan yüksek teknoloji içeren makine ve teçhizatla donatılmış modern tesislerinde, tasarım, geliştirme, modernizasyon ve sistem entegrasyonu ile parça imalatından uçak montajı, uçuş testleri ve teslimata kadar gelişmiş mühendislik, üretim ve test imkan ve kabiliyetlerine sahip olan şirket, hem askeri hem de ticari ihtiyaçlar için güvenilir bir çözüm ortağı konumunda. Ayrıca yaygın ürün ve faaliyet yelpazesi şirkete, dünyada benzersiz bir konum sağlıyor.

ÖZGÜN SİSTEMLER
Şirketin özgün olarak geliştirilen ürün ve hizmetleri bulunuyor. Bu ürün ve hizmetlere şu örnekleri gösterebiliriz:
- ANKA” Orta İrtifa Uzun Havada Kalışlı (MALE) İnsansız Hava Aracı Sistemi, *“HÜRKUŞ” Başlangıç ve Temel Eğitim Uçağı,
- TURNA” ve “ŞİMŞEK” Özgün Hedef Uçak Sistemleri ile Sabit ve Döner Kanatlı Hava Platformları için Gelişmiş Aviyonik Modernizasyon Süitleri,

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz