"Mega projeler açıklayacağız"

5 yılda 1 milyar dolardan fazla yatırım yapacaklarını açıklayan Zorlu Holding’in ilk CEO’su Ömer Yüngül, sorularımızı yanıtladı

7 AĞUSTOS, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Mega projeler açıklayacağız
Ömer Yüngül,  Zorlu Holding’in ilk CEO’su. 1,5 yıl önce göreve başladı. Dev bir patron şirketini kurumsallaşma yoluna sokan Yüngül, 2013’te 5 milyar dolar ciro yaptıklarını söylüyor. “Bu yıl en az yüzde 10 büyürüz” diyen Yüngül, 5 yılda 1 milyar dolardan fazla yatırım yapacakları açıklıyor.

Yüngül, “Geliştirdiğimiz ve şimdiden söyleyemediğimiz mega projeler var. Onları bu yılın sonuna doğru açıklayacağız. Aslında nikel türü işler diyebilirim” diye konuşuyor.

Ömer Yüngül, dayanıklı tüketim ve tüketici elektroniği sektörlerini iyi bilen bir isim. Vestel’le yaratılan sınır ötesi başarı öyküsünde, onun büyük katkısı var. Zorlu Holding bünyesinde uzun süre Vestel’de görev yaptı.

1,5 yıl önce ise Zorlu Holding’in patronu Ahmet Zorlu’nun aldığı kurumsallaşma kararıyla grubun ilk CEO’su olan Yüngül, şimdi patron şirketinden kurumsal bir yapıya doğru yol alırken gruba liderlik ediyor.

Kurumsallaşmada son aşamaya geldiklerini belirten Yüngül, “Ailenin de konumlandırılması gerekli. Bir anayasa hazırlamak en büyük hedeflerimizden biri” diyor. Zorlu Holding, 2013’te 5 milyar dolar ciroya ulaştı.

2014’te de büyümelerinin en az yüzde 10 olacağını söyleyen Yüngül, enerji, tüketici elektroniği, savunma ve madencilik sektörlerine yatırımlarının süreceğini açıklıyor. 5 yılda 1 milyar dolardan fazla yatırım yapacaklarını açıklıyor. Zorlu Holding’in ilk CEO’su Ömer Yüngül, Capital’in sorularını şöyle yanıtladı:

Zorlu Holding’in ilk CEO’su siz oldunuz. Bu karar nasıl alındı?
4 yıl önce planlanmıştı. Belli şartlar vardı, o şartların oluşmasını bekledik. Geçen yıl içinde uygulamaya kondu. Ahmet Bey söylüyordu, beraber yapacağız diye. Tamam dedik. Aslında 2012’nin Ekim’inden itibaren görevim fiilen başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz