"Turizm girişimciliğini teşvik ediyoruz"

T. Altuğ Aksoy’la, şirketinin turizme verdiği önemi, Gelecek Turizmde Projesi’ni ve Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu’nu konuştuk.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Turizm girişimciliğini teşvik ediyoruz
Anadolu Efes, uzun yıllardır turizm sektörünün geliştirilmesine yönelik projeler hazırlıyor. Son olarak Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu projesi ile şirket, sürdürülebilir turizm çerçevesinde yerel ekonomiye ve kalkınmaya destek olmayı amaçlıyor. Şirketin genel müdürü T. Altuğ Aksoy, bu projeyle sürdürülebilir turizmin yerel ekonomik kalkınmaya etkisinin farkına varılmasını ve bu konudaki girişimlerin artmasını hedeflediklerine dikkat çekiyor. Yönetici, “Proje turizm girişimciliğini teşvik ederek yerel örnek modellerin oluşturulmasına zemin hazırlayacak” diyor. Anadolu Efes, 2007’den beri “Gelecek Turizmde” çatısı altında, Türkiye’de turizmin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla çeşitli projeler gerçekleştiriyor. Bu projelere bağlı olarak hayata geçirilen Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu’yla da şirket, sürdürülebilir turizm projeleri üzerinden yerel ekonomiye ve kalkınmaya destek sağlamayı planlıyor. Anadolu Efes Türkiye Genel Müdürü T. Altuğ Aksoy, turizmin ekonomik kalkınmanın ve gelişimin en güçlü araçlarından biri olduğuna dikkat çekiyor. “Bir bakıma turizm alternatif bir sürdürülebilir kalkınma aracı olarak görülebilir” diyen Aksoy, bu nedenle sürdürülebilir turizmin, yerel kalkınma ve gelişim için çok önemli olduğunu düşündüklerini aktarıyor. Yönetici, bu projeyle de sürdürülebilir turizmin yerel ekonomik kalkınmaya etkisinin farkına varılması ve dolayısıyla bu konudaki girişimlerin artmasını hedeflediklerini söylüyor. Anadolu Efes Türkiye Genel Müdürü T. Altuğ Aksoy’la, şirketinin turizme verdiği önemi, Gelecek Turizmde Projesi’ni ve Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu’nu konuştuk. İşte detaylar...

Gelecek Turizmde Projesi ile ilgili bilgi verebilir misiniz?
“Gelecek Turizmde” çatısı altında, 2007’den bu yana projeler gerçekleştiriyoruz. Amacımız Türkiye turizminin gelişimine katkı sağlamak. Bu bağlamda 5 yıl boyunca, 27 ilde Boğaziçi Üniversitesi ile turizm eğitimleri verdik. Bu eğitimlerden 5 binin üzerinde kişi faydalandı. Kimileri eğitimler sonrasında kendi işini kurdu, kimileri kazandığı bilgileri mevcut işlerinde kullandı. Eğitimler sonucu 9 yerel dernek kuruldu. Bu dernekler, bölgelerinde turizmi geliştirmek için çalışmaya devam etti. Projemizin böylece sürdürülebilirliği sağlandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz