Turkcell'den şirket satışı!

Açıklama KAP'a yapıldı

2.09.2014 12:00:090
Paylaş Tweet Paylaş
Turkcell'den şirket satışı!
Turkcell , sermayesinin yüzde 50'sine sahip olduğu A-Tel Pazarlama ve Servis Hizmetleri'nin (A-Tel) 7 milyon TL nominal değerdeki paylarının tamamını 31.03 milyon TL bedelle A-Tel'in diğer ortağı olan Bereket Holding'e sattı. KAP'a dün akşam yapılan açıklamaya göre, satış sözleşmesi 27 Ağustos'ta imzalanırken, işlemin, 30 Eylül 2014'te sona eren döneme ait konsolide net kara yaklaşık olarak 24 milyon TL pozitif etkisi olması bekleniyor.

Açıklamaya göre ayrıca, Hisse Satış Sözleşmesi ile eşanlı olarak Bereket Holding ile Sulh Sözleşmesi imzalandı. Bu sözleşme kapsamında, Turkcell A-Tel'e 30.4 milyon TL tazminat ödeyecek. Açıklamada ayrıca, "Daha önce Şirketimiz tarafından kamuya yapılan açıklamalarda ifade edilen TMSF tarafından açılan ve daha sonra Bereket Holding'e temlik edilen 131.88 milyon TL tutarındaki davadan ve ilgili diğer bir davadan feragat edilmesi hususunda mutabakat sağlanmıştır" denildi. A-Tel ile ilgili olarak 31 Aralık 2012 tarihi itibariyle konsolide finansal tablolarında vergi etkisi öncesi 34.38 milyon TL tutarında karşılık ayrıldığı hatırlatılan Turkcell açıklamasında, "Söz konusu satış işleminin, tazminata ilişkin ayrılan karşılığın azalması, A-Tel'in net karından aldığımız pay, işlemlerin cari ve ertelenmiş vergi etkileri dikkate alındığında 30 Eylül 2014'te sona eren döneme ait konsolide net karımıza yaklaşık olarak 24 milyon TL pozitif etkisi olması beklenmektedir" denildi.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz