Yüzlerce şirket radarda

Yıldız Holding CFO’su Dr. Cem Karakaş, satın almalara devam edeceklerini belirterek “Radarımızda yüzlerce şirket var. Kârlıları değil zor dürümdakileri satın alıyoruz” diyor.

3.08.2014 16:24:330
Paylaş Tweet Paylaş
Yüzlerce şirket radarda
Son 10 yılın en çok şirket satın alan grubu, hiç kuşkusuz Yıldız Holding. Çok büyük bir dönüşümden geçtiklerini anlatan Yıldız Holding CFO’su  Cem Karakaş, “Daha hızlı, çevik ve atak olduk” diyor.

Önümüzdeki dönemde satın almaların süreceğini söyleyen yönetici, “Radarımızda yüzlerce şirket var. Kârlıları değil zor durumdakileri satın alıyoruz” diye konuşuyor.

Önümüzdeki dönemde yurtdışının gelirler içindeki payını artırmak isteyen grup, burada da yatırımlarını sürdürecek. Karakaş, yurtdışında ise özellikle kendilerinin altında kalan küçük şirketlerle ilgilendiklerini aktarıyor.

Cem Karakaş, 15,7 milyar TL cirolu Yıldız Holding’in CFO’su. Aynı zamanda yönetim kumlu üyesi. Geçen yıl CFO’luk görevine ek olarak gıda dışı şirketlerinin toplandığı Gözde’nin murahhas azası olarak atandı.

Bugüne kadar Yıldız Holding’de 15’ten fazla şirket satın alma ve birleşme operasyonunu yöneten Karakaş, rakiplerine göre başarılarını hızlı hareket etmelerine, dağıtım becerilerine ve güçlü fikri sınai haklar portföylerine bağlıyor.

“Bu üç kasımızdan en az ikisini kullanabileceğimiz şirketleri satın almak istiyoruz” diyen Karakaş, kârlı olan şirketlerle ilgilenmediklerini, kötü durumdaki şirketlere baktıklarını açıklıyor.

Godiva gibi bir şirketi satın alma planlarının her zaman olduğunu söyleyen Karakaş, “Nestle, Kraft gibi daha büyük birinci gruptaki şirketleri satın alma hedefimiz yok.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz