BÜYÜMEK İÇİN İŞLERİ NASIL DELEGE ETMELİ?

Richard Branson


Richard Branson


BÜYÜMEK İÇİN İŞLERİ NASIL DELEGE ETMELİ?

Geçenlerde bana ve Virgin’e yıllar boyunca yaptıkları için teşekkür ettiğim Jack Clayden’a 1986 yılında yazmış olduğum bir mektuba rastladım.

23 ŞUBAT, 2015

YENİ BİR ŞİRKET KURMANIN YOLU

Yeni bir şirket kurmadan önce sormanız gereken 3 soru

21 OCAK, 2015

YUVAYI TERK ETME ZAMANI

31 EKİM, 2014

ÇOK YÖNLÜ GİRİŞİMCİ

Birden fazla şirketle top cambazlığı yapmaya hazırlanıyorsanız, o zaman her bir topu yakalayacak kadar eliniz olmasını sağlamanız gerekir.

4 EKİM, 2014

DENEYİM ARTTIKÇA YARATICILIK DA ARTAR

Bir şirket, genellikle bu deneyim rezervi sayesinde geçmişten gelen muhteşem fikirlerle ilgili heyecan verici yeni uygulamalar yaratabilir.

3 EYLÜL, 2014

BÜROKRASİYLE SAVAŞMAK

Günümüzde her endüstride ve sektörde, yeni kurulmuş teknoloji şirketleri statükoya meydan okumaya çalışıyor. Onların başarılı olmalarının önünde duran en önemli engellerden biri de bürokrasidir.

5 AĞUSTOS, 2014

MUTLULUĞUN KIYMETİ

Bir Şirketin başarısında kilit rolü mutlu çalışanlar oynar. Biz hepimiz bunu zaten sezgisel olarak biliriz. Ancak nedenini tam olarak saptamakta zorlanabiliriz. Hiç kimse çalışanların mutsuz olmaları ve mağdur edilmeleri gerektiği fikrini ileri sürmez.

19 TEMMUZ, 2014

DİJİTALLEŞMEK

Uzun vadede hangi yolu seçersen seç, bu beceriler senin için gelecekte çok büyük bir aktif olacaktır. Çünkü biz de Virgin’de giderek daha çok işe yaradığını fark ettiğimizden çalışanlarımızı yazılım işinde şanslarını denemeye teşvik ediyoruz.

1 HAZİRAN, 2014

DİNLEMEYİ ÖĞRENİN

Bir liderin deneyimsiz olup olmadığını anlamak genellikle çok kolaydır. Eğer çalışanların önünde sesini yükselten, bir grubun karşısında gergin bir şekilde kekeleyerek konuşan veya hatasını asla kabul etmeyen bir lider görürseniz bilin ki o insan, liderlik kariyerine henüz yeni başlamaktadır.

1 HAZİRAN, 2014

BAŞARISIZLIK KORKULMASI GEREKEN BİR ŞEY DEĞİLDİR

Korkuyla başa çıkmakta atılması gereken ilk adımın, aslında neden korktuğunuzun tam olarak tanımlanması gerektiğini düşünürüm.

26 MAYIS, 2014

GENÇ GİRİŞİMCİLERİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ AZALTMAK

Genç girişimciler, bilhassa yatırımcılara yaklaşırken veya kredi başvurusunda bulunurken çok ciddi engellerle yüzleşebilir.

26 MAYIS, 2014

GENÇ GİRİŞİMCİLERİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ AZALTMAK

Siz planlar yaparken, ağlar kurarken ve finansman bulurken, bir noktada bu fırsat kapısının kapanacağını da unutmayın.

26 MAYIS, 2014

ŞİRKETLER İYİ OLUR MU?

İster küçük ister büyük olsun bir şirketin daima toplum adına iyi bir şeyler yapabilmek için eline sorumluluklar üstlenmek amacıyla çeşitli fırsatlar geçtiğini düşünüyorum.

26 MAYIS, 2014

GÜNÜMÜZ GİRİŞİMCİSİNİN TANIMI

Girişimci pek çok şey demektir: Bir istihdam yaratıcı, bir oyun değiştirici, bir şirket lideri, bir inovasyoncu, bir piyasa bozucusu. En önemli olanı ise eğer yeterince fazla istiyorsanız girişimci demek siz demektir.

26 MAYIS, 2014

SIFIRDAN BİR İŞ NASIL BÜYÜTÜLÜR?

Eğer müşterilerinizle yakından ilgilenirseniz. onların sizden yeni şeyler satın alma ve sizin şirketinizi arkadaşlarına tavsiye etme ihtimali son derece yüksek olur.

26 MAYIS, 2014