CEO'nun yıllık planı

Dünyada başarılı CEO’ların çoğu zamanını günlük, haftalık ve hatta yıllık programlarla yönetiyor...

28.07.2016 13:41:250
Paylaş Tweet Paylaş
CEO'nun yıllık planı
“2016’DA SOSYAL FAALİYET PAYINI ARTIRACAĞIM”
TOPLANTI, SEYAHAT

Yıllık zaman planlaması yaparken en çok şirket denetimlerine, yönetim kurulu toplantılarına ve seyahatlere vakit ayırıyorum. Randevular ve iş görüşmeleri de planlamamda önemli yer tutuyor. Ayda bir gün konferans olabiliyor. Her haftanın ilk günü pazartesileri holding merkezinde icra kurulu veya yönetim toplantıları düzenliyoruz.
HAFTALIK PLAN
Her Salı ve Çarşamba günü İstanbul dışındaki şirketlerimizi ziyaret ediyorum. Özellikle Ankara enerji grubu çalışmaları önemli oranda ajandamda yer tutuyor. Ayda bir Biga’da Doğtaş ve Düzce’deki Kelebek tesislerini ziyaret ediyorum. Perşembe, Cuma günleri ise randevuları planlarız. Cumartesileri home ofis çalışıyorum. Bu yıl sosyal faaliyetlere ayırdığım zamanı artırmayı planlıyorum.

BATU AKSOY / TURCAS PETROL CEO'SU
ERKEN PLANLAMA

Yılı başından planlamayı tercih ediyorum. Öncelikle tarihi netleşen toplantı ve etkinlikleri ajandama işliyor, daha sonra iş için yapmam gereken yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerimi belirliyorum. Yönetim kurulu üyesi olduğum dernek ve STK’ların (TÜSİAD, TÜRKONFED, DEİK) toplantı tarihleri yılın başından belli oluyor.
KAYAK TATİLİ
Grup şirketleri ve iştiraklerimizde yapılacak olan yönetim kurulu toplantıları ile kurum içi etkinlikleri de bu doğrultuda takvime yılbaşından ekliyoruz. Erken planlama sayesinde aileme de daha çok zaman ayırmaya çalışıyorum. Yılda bir kere gitmeye özen gösterdiğim kayak tatilini de yılbaşından ajandama işliyorum.
ULUSLARARASI İLİŞKİLER
Zamanımın çoğunu şirketlerimizle ilgili konulara ayırıyorum. Yüzdesel olarak baktığımızda yüzde 70 iş, yüzde 15 STK’lar, yüzde 15 özel yaşam diyebiliriz. Geçtiğimiz yıl Şili Fahri Konsolosu oldum. Bundan dolayı, 2016 takvimimde iki ülke arası ilişkilere yer ayırmamı gerektiren yeni konular bulunuyor. Ayrıca geçtiğimiz yıl ailemizin büyümesinden dolayı işlerimi tamamlayıp her fırsatta eşim ve oğlumla vakit geçirmeye gayret ediyorum.

HEDİYE GÜRAL GÜR NG HOTELS&RESORTS İCRA KURULU BAŞKANI
“PLANA GÖRE YAŞIYORUM"
GÜNDEM MARIOTT

Uluslararası markalarla beraber çalıştığımız için zamanlamayı doğru planlayıp ona göre aksiyon almak mühim. İş hayatında doğru zaman yönetiminin mutlaka başarı getirdiğine inanırım. İstanbul Marriott West Hotel & Conference Center projemizin inşaatına başladığımız için bu yıl en yoğun olarak ilgilendiğim konu bu projemiz olacak. Bu proje için kesinleşmiş olan bir dizi seyahat programını aylar öncesinden ajandama yansıttım. Geçtiğimiz yıl yoğun olarak otelin projesi ve işletme modeli ile ilgili çalışmalarımız olmuştu.
TOPLANTILAR ÖNCELİKLİ
Bu yıl ise şantiye toplantılarımız ve Marriott ile yaptığımız franchise anlaşması sonrası toplantılar programımda önemli yer tutacak. Yılın genel planlaması bu şekilde oluşmuş oluyor. Ardından aylık olarak detay programlar netleştikçe planıma ekliyorum. Tabii ki bizim sektörümüz için tartışmasız olarak saha çalışmalarının ayrı bir önemi olur. İki haftada bir Afyon ve Sapanca’daki tesislerimizde zaman geçirmeye özen gösteririm. Yoğun seyahat programımdan dolayı ailemle beraber zaman geçirmek benim için çok değerli. Hem iş hem de özel yaşamımda sadece zamanlamayı planlamakla kalmayıp, hayatımı da bu planlamaya göre yönetmeye hassasiyet gösteriyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz