3D baskı gerçek oluyor

Daniel Cohen, Matthew Sargeant ve Ken Somers Katmanlı üretim büyük bir hızla evrimleşiyor. Üst düzey yöneticiler, katmanlı üretimle gelen 5 bozuculuğa karşı artık hazırlık yapmaya başlamak zorunda.

7 HAZİRAN, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
3D baskı gerçek oluyor

Şirketler bugün hatta 3D baskılı parçaları kullanarak da üretime gidebilir ve geleneksel üretim araçları halen üretilirken veya onların üretilme karar verilmeden önce bile bu ürünleri satmaya başlayabilirler. Şirketler bu araçların düzeneğini gerçekten oturttuklarında, paradan ve zamandan daha da fazla kazanmak için katmanlı üretim tekniklerini kullanabilir.


Biz bu gibi tekniklerin kullanımının yaygınlaşmasıyla önümüzdeki on yıllık dönemde ürün geliştirme döngüsünün süresinde ciddi kısalmalar olmasını bekliyoruz. (Örneğin, 3D baskıyla basit laboratuvar araç gereçlerinin üretilmesi gibi günlük bazı AR-GE işleri oldukça verimli bir hale getirilebilir).

Teknolojik gelişmeler farklı bölgelerdeki kişilerin fikirlerinin toplanmasını artırdı. Bu göz önüne alındığında 3D baskının zaman içinde şirketlerin AR-GE hakkında daha kapsamlı düşünmelerini nasıl sağlayabileceği de kolaylıkla anlaşılıyor.

Bazı şirketler açısından farklı kaynaklardan elde edilen beyin gücü bir gün AR-GE faaliyetlerinin ayağını kaydırmaya başlayabilir ve AR-GE’nin yönetimini yepyeni bir öncelik haline getirebilir.

2- Yeni üretim stratejileri
2011 yılı itibariyle katmanlı üretim pazarının, sadece yaklaşık yüzde 25’i nihai ürünlerin doğrudan üretimi işiyle ilgilenmişti. Ancak yıllık yüzde 60’lık büyüme hızıyla şu anda bu endüstrinin en hızlı büyüyen sektörü.

Maliyetler düşmeye ve 3D yazıcıların kapasiteleri artmaya devam ettikçe katmanlı teknikler kullanılarak ekonomik bir şekilde üretilebilen parçaların yelpazesi de dramatik boyutlarda genişleyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.