Pazarlama bütçeleri gençlerin eğitimine

21.07.2016 11:15:370
Paylaş Tweet Paylaş
Pazarlama bütçeleri gençlerin eğitimine
Son dönemde gençlere yönelik sosyal sorumluluk çalışmalarında artış var. Özellikle eğitim alanında irili ufaklı pek çok proje yaratılıyor. Bu çok yararlı trendi izleyecek olan kuruluşlara, trafik ve bilişim alanında bütünsel bir yaklaşımla oluşturulmuş 5 kampanyayı incelemelerini öneririm:
1Sizin Fikriniz Sizin Projeniz: Renault’nun 2011’de başlattığı “Sizin Fikriniz Sizin Projeniz” yol güvenliği eğitim programı, ehliyet alma çağına yaklaşan liseli gençlere yönelik. Renault yönetiminin, her yıl artan bir biçimde kaynak ayırdığı program, 2020’ye kadar 1 milyon liseli gence, trafikte güvenli davranış alışkanlıkları kazandırmayı hedefliyor.
2Trafik Dedektfileri: OPET’in ‘Trafik Dedektifleri’ Projesi kapsamında iki yılda 800 bin öğrenci ‘trafik güvenliği’ konusunda eğitilerek ‘Trafik Dedektifi’ oldu. Opet, 3 yıl içinde 81 ildeki okullarda 3-17 yaş arasındaki 1,5 milyon çocuk ve gençle dolaylı olarak ailelerine trafik bilinci aşılamayı hedefliyor.
3Trafik Hayattır: Doğuş Otomotiv, Trafik Hayattır platformuyla çeşitli çalışmalar yapıyor. Kuruluş, bu yıl ‘Trafikte Çocuk Güvenliği’ kampanyası kapsamında araç içi çocuk güvenliğiyle ilgili farkındalık yaratmayı ve aileleri eğitmeyi hedefliyor. Loughborough Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Serpil Acar ve Prof. Dr. Memiş Acar gibi akademisyenlerin yer aldığı projeye Römer destek veriyor.
4Açık Akademi: Microsoft, yazılım ekosistemimizin gelişmesi için özel bir program yürütüyor. 160 bin kayıtlı kullanıcıya sahip www.acikakademi.com web sitesi üzerinden ücretsiz kodlama eğitimleri veriyor. Sitede 110 saatin üzerinde online video programlama eğitimi var.. 2012’de başlayan Açık Akademi, 5 yıl içinde 1 milyon insana ulaşmayı hedefliyor. 5“Connecting for good”: Bugüne kadar 3 milyon insanın hayatına dokunan Vodafone Türkiye Vakfı, 7 -13 yaş grubu çocuklar için kod yazılımı projesi başlatmaya hazırlanıyor. 2007’den bu yana kadınlara ve engellilere yönelik sosyal projelere 27 milyon TL ayıran kuruluş, bu yıl çocuk eğitimine ağırlık verecek. Vodafone Türkiye Vakıf Başkanı Hasan Süel ve başkan yardımcısı Gizem Keçeci’nin verdiği bilgiye göre, Vodafone kodlama eğitim projesi için Milli Eğitim Bakanlığı ile yoğun çalışmalar yürüyor. Daha iyi bir gelecek için toplulukları birbirine bağlamak amacı taşıyan “Connecting for Good” vizyonunun bir parçası olan bu eğitim programı, ülkemizin en geniş çaplı kodlama çalışmasını gerçekleştirecek.

TED konuşmalarının sırrı
TED Konferansları’nın yaratıcısı Richard Anderson, yıllardır paylaştığı bilgileri bir kitapta topladı. “TED Talks: The Official Guide to Public Speaking” başlıklı kitapta Anderson, topluluk önünde konuşma yapacak herkese şu iki tavsiyede bulunuyor: “Çözmek istediğiniz problemin, paylaşmak istediğiniz deneyimin, cevaplamak istediğiniz sorunun ne olduğunu ortaya koyun ve neden önemli olduğunu anlatın. Sunduğunuz her noktayı örneklerle, verilerle ve öykülerle destekleyin.”

YAZARIN DİĞER YAZILARI TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE

Yorum Yaz