Gençlerle başarımızı artırıyoruz

16.03.2017 11:37:130
Paylaş Tweet Paylaş
Gençlerle başarımızı artırıyoruz

EBRU DORMAN

MV HOLDİNG CEO’SU

EĞİTİM YOLU

Nişantaşı Anadolu Lisesi

(1983-1990)

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği

(1990-1994)

UC Berkeley Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisansı

(1994-1995)

Harvard Business School MBA

(1997-1999)

KARİYER YOLU

(1995-2000)

Danışman-McKinsey & Company

(2000-2001)

Kıdemli yatırım uzmanı-Morgan Stanley Strategic Ventures

(2001-2011)

Girişim sermayesi yöneticisi ve başkan yardımcısı- Orange (France Telecom)

(2011-2013)

Başkan yardımcısı- Maxis

(2013-2014)

CEO vekili- Acıbadem Sağlık Grubu

(2015-…)

CEO-MV Holding

İŞ FELSEFEM

Değer yaratmak için müşteri ve çalışan odaklı olmak.

ÇOCUKLUĞUMDA

Mimar olmak isterdim. Mimarisi zengin şehirlere hayranlık duyarım.

MEZUN OLDUĞUMDA

Yurt dışına yüksek lisansa gitmem, dünya vatandaşı olmama ilk adım oldu.

EN ÖNEMLİ BAŞARIM

Her aşamasında dolu dolu yaşadığım ve sevdiklerimle mutlu olduğum bir hayat paylaşabilmek.

KARİYER HEDEFİM

Sevdiğim işi yapmaya, yaptığım işi sevmeye devam etmek. Maksimum düzeyde olumlu etki yaratmak.

BAŞARI FORMÜLÜM

Başarının bir hedef değil, bir yolculuk olduğuna inanmak. Her fırsat ve zorluk karşısında olumlu düşünerek hareket etmek.

EN ÖNEMLİ GÜNDEMİM

10 yaşındaki oğlum Denis.

HOBİM

Yoga, seyahat ve dünyanın dört bir tarafındaki dostlarımla keyifli sohbetler.

YAŞAM MOTTOM

Her şeyde bir hayır vardır.

 

YÜKSELİŞ

“GENÇ KUŞAKLA BAŞARIMIZI ARTIYORUZ”

GİTTİGİDİYOR TÜRKİYE VE EBAY ÇEK CUMHURİYETİ İNSAN KAYNAKLARI MÜDÜRÜ MURAT YÜKSEL, AJANDASININ EN ÖNEMLİ MADDESİNİN, ŞİRKETİN YÜZDE 80’İNİ OLUŞTURAN GENÇ NESİL OLDUĞUNU BELİRTİYOR

İstanbul Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde insan kaynakları yönetimi alanında yüksek lisans yapan Murat Yüksel’in İK kariyeri 2005’te Şişecam’da başladı. 2007-2011 arasında Societe Generale Bank’ta sırasıyla İK uzmanı, müdür yardımcısı ve müdürü görevlerini üstlendi. 2011’de eBay Dublin ofisinde kıdemli İK danışmanlığı yaptı. 2013’ten itibaren de Türkiye’de GittiGidiyor ve eBay Çek Cumhuriyeti’nden sorumlu ülke İK müdürlüğü görevini sürdürüyor.

10 yılı aşkın süredir İK alanında çalışan tecrübeli yönetici Yüksel’in GittiGidiyor’daki hedefleri büyük… Hedefini “Türkiye’de daha önce İK alanında yapılmayanı yapmak ve diğer şirketlere örnek olmak” diyerek açıklayan Yüksel, gündemindeki konuları şöyle özetliyor:

“Şu bir gerçek ki artık yeni bir nesil çalışma hayatında. Bu nesil, eski tip çalışma düzenine uyum sağlamakta güçlük çekiyor. Yapmaya çalıştığımız şey, şirketimizin yüzde 80’ini oluşturan bu kitleyle başarımızı artırmak için bir ortam yaratmak. Bu, uzun süredir üzerinde çalıştığımız bir konu ve her geçen gün daha da başarılı olmamızı sağlıyor.”

Çalıştığı şirketlerden elde ettiği en önemli deneyimin, ortak hedefler için ortak bir kültür yaratmak olduğunu söyleyen Yüksel, kariyer hedefleriyle ilgili, “2016 yılında koçluk serüvenine başladım. Her ne kadar İK alanında çalışsam da koçluğun bu kadar etkili olduğunu deneyimlememiştim. 2017 yılında koçluk konusunda Harvard Üniversitesi’nde bir eğitim alacağım. Gelecek dönemde koçluk becerilerimi kullanarak yönetici ve çalışanlara yardımcı olmaya devam edeceğim” diyor.

TIRMANIŞ

 

“Hedefim global bir pozisyon”

Olmuksan International Paper Türkiye Ticaret Direktörü Tankut Özcan, 1997’de satış temsilcisi olarak Elf Total Oil’de başladığı kariyerine 1998’de Coca-Cola İçecek’te satış departmanında satış süpervizörü, saha satış, merkez kay account yöneticiliği ve iş geliştirme müdürlüğü görevleriyle devam etti. Daha sonra Fritolay, İtalyan Bialetti Industries ve Tukaş Gıda’da satış alanında yönetici pozisyonlarında çalıştı. 2013’te satış direktörü olarak katıldığı Olmuksan International Paper’da, 2014’ten bu yana da şu anki görevini yürütüyor.

1.En önemli deneyimi

Coca-Cola ve Fritolay’de 10 yıl boyunca edindiğim iş deneyimlerimin kişisel gelişimimde büyük katkısı oldu. Etik değerler ve agresif satış pazarlama kültürüyle ilgili elde ettiğim deneyimler, üst kademe yöneticilik pozisyonlarında bana çok farklı bakış açıları sağladı. Daha sonra daha küçük ve kompakt bir şirkette, bu öğretileri yönetici olarak deneyimlemek ve kişisel katkıları hızlıca görmek benim için büyük bir keyif oldu.

2.Kariyer hedefi

Yaklaşık 20 yıllık çalışma hayatımda farklı sektörlerde, farklı şirket kültürlerini deneyimledim. Bu tecrübeleri üst üste koyduğum zaman kendimi bir üst pozisyon için iyi bir şekilde hazırladığımı düşünüyorum. Bir başka kariyer yolu ise globalde bir pozisyon olabilir. International Paper, sektöründe dünya lideri, global bir şirket. Kurum kültürü dahilinde bu tür rotasyonları destekliyor. Bunun da ayrıca bir şans olduğunu düşünüyorum.

3.Gündemi

Şu an ihracat satış kanalını büyütmek bizim en önemli önceliğimiz, buradaki hedeflerimiz önümüzdeki 2 yılda mevcut işimizi 3 katına çıkarmak olacak. Farklı satış kanalları ve güçlü olduğumuz segmentleri daha da geliştirecek stratejiler yaratarak yoğun rekabet içinde kârlı büyümeyi devam ettirebiliriz.  Bir de insanımız ve onlara yapacağımız yatırımlar ajandamın en önemli parçası.”

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


YAZARIN DİĞER YAZILARI TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE

Yorum Yaz