Büyük bir değişimin içindeyiz

12.04.2017 12:13:500
Paylaş Tweet Paylaş
Büyük bir değişimin içindeyiz

 

MURAT MEDİÇELER

VMWARE TÜRKİYE ÜLKE MÜDÜRÜ

EĞİTİM YOLU

Kabataş Erkek Lisesi

(1988)

İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği

(1992)

KARİYER YOLU

(1992-1993)

Satış mühendisi-Duysel

(1995-1996)

Satış yöneticisi-Elektro

(1996-2000)

Teknik müdür, genel müdür-Teknoser

(2000-2006)

Dekare/Sentim-Genel müdür

(2006-2014)

Doğu Avrupa servis müdürü, ülke müdürü-Dell

(2014-…)

Ülke müdürü, VMware

 

İŞ FELSEFEM

Yaptığım işin en iyisini yapmaya çalışmak ve çalışırken eğlenmeyi ihmal etmemek.

 

ÇOCUKLUĞUMDA

Hayalim, dedemin bana uygun gördüğü “büyük adam” olmaktı. Ortaokulda elektronik mühendisi olmaya karar vermiştim. Küçük elektronik parçalar çok ilgimi çekiyordu.

 

MEZUN OLDUĞUMDA

İnsanlarla yakın iletişimde olacağım, farklı kültürleri tanıyabileceğim ve fark yaratabileceğim işler yapmayı hayal etmiştim. Hayat da bu fırsatları bana sundu.

 

EN ÖNEMLİ BAŞARIM

Genç yaşta yöneticiliğe adım atmam. İş ilanında 30-35 yaş arasında aday aranmasına rağmen ben 25 yaşındayken bu ilana başvurdum ve seçildim.

 

KARİYER HEDEFİM

VMware’de çalışmaktan çok mutluyum ve uzun süre devam etmek istiyorum. Sonrasında yönetim danışmanlığı alanına geçmeyi planlıyorum.

 

BAŞARI FORMÜLÜM

Ekip çalışmasına inanmak, başarıyı paylaşmak, açık ve net iletişim.

 

EN ÖNEMLİ GÜNDEMİM

Ekibimle birlikte yakaladığımız büyüme trendini ve yüksek motivasyonu devam ettirmek. Özel hayatımda ise iki kızımı en iyi şekilde yetiştirmek.

 

ÖZEL YAŞAMIMDA

Kitap okumak ve seyahat etmek beni en çok dinlendiren iki uğraş. Ayrıca mezun olduğum İTÜ’nün öğrencilerine 3 yıldır mentorluk yapıyorum.

 

YAŞAM MOTTOM

Mutlu olmak. Bence en büyük başarı bu. Hele bir de etrafınıza mutluluk verebiliyorsanız sizden iyisi yok.

 

 

Tırmanış

 BÜYÜK BİR DEĞİŞİMİN İÇİNDEYİZ

NESTLE TÜRKİYE İK DİREKTÖRÜ NİLÜFER DEMİRKOL’UN EN ÖNEMLİ HEDEFİ, “İK’NIN DÖNÜŞÜMÜNÜ ŞİRKETİN TAMAMINA YAYMAK.

1996’da Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olan Nilüfer Demirkol’un Nestle’deki kariyeri, 2000’de başladı. İK departmanında çeşitli pozisyonlarda görev aldı. 2012’de Nestle Waters Birleşik Arap Emirlikleri Dubai ofisinde Asya, Okyanusya, Afrika ve Orta Doğu bölgelerinden sorumlu İK müdürü oldu. Şu anda Nestle Türkiye’de İK direktörü olarak çalışmaya devam eden Demirkol, bu görevlerin kariyer yolculuğunda kendisine önemli katkıları olduğunu söylüyor. Bunların arasında Nestle Su’da aldığı bölgesel görev sayesinde, farklı kültürlerden insan kaynakları profesyonelleriyle çalışmasının kendisine kattı değeri ayrı tutuyor. Demirkol, “Aldığım bir başka sorumluluk da 15 ülkede ‘çeşitlilik ve dahil etme’ şampiyonu olmaktı. Bu rolde tüm bu ülkelerdeki cinsiyet dengesini iyileştirecek birçok projede yer alma fırsatım oldu” diyor.

Şu anda gündemindeki konuların, çalışan bağlılığını artırma, yetenek yönetimini farklılaştırılmış gelişim araçlarıyla destekleme, liderlik yetkinlikleri olduğunu söyleyen Demirkol, sözlerine şöyle devam ediyor:

“İş mükemmelliği kapsamında tüm dünyada global olarak yönetilen ‘İK’nın Dönüşümü’ programının en önemli basamağındayız. Bu program kapsamında birçok mini projeyle yalnızca İK’yı değil, tüm çalışanları etkileyen son derece büyük bir değişim yönetiminin içindeyiz. Önümüzdeki 3 yılın temel hedefi, İK’nın dönüşümünü şirketin tamamında en doğru şekilde yaymak ve yalın, standardize ve global iş yapış biçimlerine tüm organizasyonun adapte olmasını yönetmek olacaktır.”

 

Yolculuk

“Çalışanların potansiyelini performansa dönüştürüyoruz”

BKM (Bankalararası Kart Merkezi) İK Direktörü Nilgün Altın Yılmaz, 1993’te Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 1994-1996 yıllarında Westminster College’da eğitim aldı. Kariyerine 1996’da başlayan ve çeşitli pozisyonlarda görev alan Yılmaz, 2011’den bu yana ise BKM’deki görevini sürdürüyor.

1.En önemli deneyimi

“Kariyerim süresince yaşadığım en farklı deneyim, kendime ait bir iş yerimin olduğu dönemdi. Şirket kurulumu, kaynak temini ve yönetimi, müşteri iletişimi, tedarikçi yönetimi, esnaf ilişkileri gibi süreçler göz önünde bulundurulduğunda benim için oldukça önemli bir deneyimdi.

2.Kariyer hedefi

İnsan odaklı çalışmayı seviyorum. İnsanın gelişimi, kendini geliştirmesi ve dolayısıyla bundan kurumun faydalanması yaptığım işin en anlamlı parçası diye düşünüyorum. Bunu gerçekleştirirken de yeni uygulamaları denemeyi, kurumun ruhuna uyarlamayı önemli buluyorum.

3.Gündemi

BKM’de 2016’yı girişimcilik yılı olarak ilan ettik. Ardından BKM öneri sistemimizi hayata geçirerek önerileri topladık. Bu süreçte öneri sahiplerine önerilerini hayata geçirmeleri için çalışma süreleri tanıdık, şirket kaynaklarından faydalanmalarını sağladık. Çalışanların potansiyelini performansa dönüştürebileceği ortamı ve desteği sağlayabilmek 2017 yılı için de en önemli maddelerimiz arasında.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


YAZARIN DİĞER YAZILARI TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE

Yorum Yaz