Ahenkli çalışma başarı getirir

24.11.2017 16:36:000
Paylaş Tweet Paylaş
Ahenkli çalışma başarı getirir

BARBAROS ÇITMACI

FLEETCORP CEO’SU

EĞİTİM YOLU

(1989-1993)

Koç Özel Lisesi

(1993-1997)

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Muhasebe ve Finansman

(1998-2002)

Marmara Üniversitesi Sermaye Piyasaları ve Borsa-MBA

(2002-2008)

Marmara Üniversitesi Bankacılık Anabilim Dalı-Doktora

KARİYER YOLU

Portföy yöneticisi ve araştırma uzmanı-Deutsche Bank Türkiye

(1997-1999)

Hazine ve finans yöneticisi-Volkswagen Doğuş Finans

(1999-2008)

Hazine ve mali kurumlar kıdemli yöneticisi-GE Money Romanya

(Ocak-Aralık 2011)

Genel müdür yardımcısı-Doğuş Turizm ve Perakende Grubu

(2012-2016)

Genel müdür yardımcısı-Fleetcorp

(Mart 2016-…)

CEO-Fleetcorp

 

İŞ FELSEFEM

Bireysel başarıların, takım çalışmasıyla daha da belirginleştiğine inanıyorum.

EN ÖNEMLİ BAŞARIM

En önemli başarım, aslında farklı bakış açılarında farklı yer bulmak. “Sorumlu vatandaş” kavramına sıkı sıkıya bağlı olmak için çaba gösteriyor ve bunu başarı olarak ele alıyorum.

KARİYER HEDEFİM

Fleetcorp’un öncelikleri arasında yer alan, hem paydaşları için hem stratejik ortaklıklarında ölçek-verim dengesini gözetmek, aynı zamanda benim de kariyer hedefim…

BAŞARI FORMÜLÜM

Planlı çalışmak, vizyonu benimseyen ve misyonu içselleştiren bir ekiple yola çıkmak.

EN ÖNEMLİ GÜNDEMİM

2015, 2016 ve 2017 tek bir yılmış gibi geçiyor. Şimdi gündemimiz, 2019’u dahil edecek şekilde planı güncellemek. 3 secimin yer aldığı bir yıl öncesinde, şirketin gündemini tüm çalışanlarla beraber tartışıyoruz.

ÇOCUKLUĞUMDA

Küçük yaşlardan beri hep ekonomi ve ticaret içinde olmak isteyen bir düşünceye sahiptim.

MEZUN OLDUĞUMDA

Sadece mezuniyetten sonra değil, lise döneminden itibaren tam da şimdiki gibi finansal hizmetlerde bir görevi kapsayan iş konumlandırmasına sahip olmak isterdim.

ÖZEL YAŞAMIMDA

 Eşimle birlikte seyahat etmeyi farklı ülke ve kültürleri tanımayı seviyorum. Spor, masa tenisi ve tavla da eşimle birlikte favorilerimiz.

YAŞAM MOTTOM 

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözü benim yasam mottomdur: “Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız var; çalışkan olmak.”

TIRMANIŞ

“AHENKLİ ÇALIŞMA, BAŞARI GETİRİR”

ING BANK OPERASYONDAN SORUMLU GENEL MÜDÜR YARDIMCISI YÜCEL ÖLÇER, “ÖNCELİKLİ HEDEFİM EKİBİM İÇİN FIRSATLAR YARATMAK” DİYOR.

Amerika Purdue Üniversitesi’nde endüstri Mühendisliğinden 2000 yılında mezun olan Yücel Ölçer, daha sonra yüksek lisans programımı Chicago Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. Kariyerine, 2001’de Amerika’da, Deloitte Danışmanlık’ta çalışarak başladı. 2007-2013 yılları arasında McKinsey&Company Türkiye’de yardımcı ortak olarak görev yaptı.

Danışmanlık kariyeri boyunca bankacılık hizmet modellerinin belirlenmesi ve operasyonel dönüşüm gibi alanlarda küresel bankalarda çeşitli sorumluluklar üstlenen Ölçer, 2013 yılında ING Bank ailesine katıldı. 1 Eylül itibarıyla ise ING Bank’ın operasyondan sorumlu genel müdür yardımcısı ve icra kurulu üyesi olarak atandı.

Yeni görevinde bankanın mutlu müşteri odağı ve akıllı teknoloji kullanımı vizyonu paralelinde operasyonel gelişim sürecinin yürütülmesine liderlik etmeyi hedefleyen Ölçer, “Danışmanlık yıllarında edindiğim deneyimler, bana farklı ortamlara hızlı adapte olabilme ve problemlere analitik yaklaşabilme yetkinliği kazandırdı” diyor. Ekiple yakalanan “ahenkli çalışma ritminin” başarı getirdiğini de sözlerine ekleyerek şöyle konuşuyor:

“Benim için önemli olan yaptığım işten aldığım zevk ve çalıştığım ekibin bir parçası olmak. Şu anda muhteşem bir ekiple birlikte çalışmaktan çok mutluyum. Öncelikli hedeflerim arasında çalışma arkadaşlarım için fırsatlar yaratmak, onların gelişmesini sağlamak, ekiplerimizden başarı hikayesi dolu kariyerlere gidecek arkadaşlara yol açabilmek.”

Ajandasının en önemli gündem maddesinin ise “müşteri ve çalışan memnuniyetini artırmak” olarak belirten Ölçer, bankacılıkta müşterilerin ihtiyaçlarını öngörebilmenin kritik olduğunu belirtiyor. “Aynı zamanda inovasyon konularında ING Bank’ın lider pozisyonunu daha da ileri taşımak ve yurt dışına yaptığımız teknoloji ihraçlarını hızlandırmak en önemli gündemim arasında” diyor.

YOLCULUK

 “Yurt dışında deneyim kazanmak istiyorum” 

Geberit Pazarlama İletişimi ve Kurumsal İletişim Müdürü Seçil Koyuncu, kariyerine 2006’da ToysRus’un satın alma sorumlusu olarak başladı ve 2007-2009 arasında Tchibo’da ürün müdürü yardımcılığı ve pazarlama iletişim uzmanlığı görevlerini üstlendi. 2009’da Esse’de devam eden yolcuğunda sırasıyla ürün, kategori ve pazarlama müdürlüğü yaptı. 2011’de pazarlama iletişim yönetmeni olarak başladığı Geberit’te, 2016 başından bu yana şimdiki görevini yürütüyor.

1.En Önemli Deneyimi

Geberit’te ilk göreve başladığımda Türkiye’de bir pazarlama departmanı yoktu, departman benimle birlikte açılmış oldu. Her şeye sıfırdan başladım. Şimdi, diğer Geberit ülkeleriyle karşılaştırdığımızda oldukça aktif bir şekilde çalışıyor, hatta bazı konularda İsviçre’deki genel merkeze bilgi aktarıyoruz. Geberit gibi önemli bir markanın Türkiye’deki iletişim stratejisini bu noktaya getirebilmek benim için çok önemli bir deneyim oldu.

2.Kariyer hedefi

Kariyer basamaklarıma bir noktadan sonra yurt dışında çalışma tecrübesi eklemek istiyorum. Şu anda ise etkili bir dijital iletişim planı üzerine çalışıyoruz. 2018 ve sonrası için iyi bir planlamayla dijital ortamdaki varlığımızı güçlendirmeyi ve son tüketici tarafında bilinirliğimizi artırmayı hedefliyoruz. Özellikle sosyal medya kanallarındaki aktif iletişim stratejimizle Geberit içinde de başarımızdan söz ettirmek istiyoruz.

3.Gündemi

Geberit’in en önemli iş ortaklarından biri mimarlar. Her yıl düzenlediğimiz mimar etkinliğimizin 5’incisini kasım başında planlıyoruz. Bu etkinlik için çalışmalarımıza başladık.  Ayrıca her yıl ocak ayında düzenlediğimiz bayi toplantımızın çalışmalarına da başladık. Bu yıl da bayilerimizi en iyi şekilde ağırlamayı ve 2017 yılını birlikte değerlendirirken 2018 ile ilgili hedeflerimizi onlarla paylaşmayı planlıyoruz.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


YAZARIN DİĞER YAZILARI TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE

Yorum Yaz