İlham veren yönetici olmak istiyorum

19.10.2017 14:49:000
Paylaş Tweet Paylaş
İlham veren yönetici olmak istiyorum

FİLİZ AKDEDE

HP TÜRKİYE GENEL MÜDÜRÜ

Eğitim Yolu

(1986-1989)

Çamlıca Kız Lisesi

(1989-1994)

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü

KARİYER YOLU

(1994-1997)

Ürün ve pazarlama yöneticisi Karma Teknoloji

(1997-2012)

Ürün yöneticisi, kategori ve satış müdürü, ticari ürünler satış ve pazarlama müdürü, görüntüleme ve baskı grubu ülke müdürü-HP Türkiye

(2012-2013)

Perakende satış ve pazarlama direktörü- HP Afrika, Orta Doğu, İsrail, Türkiye ve Yunanistan

(2013-2015)

Görüntüleme ve kişisel sistemler grubu ülke direktörü-HP Türkiye

(2015-…)

 Genel Müdür- HP Türkiye

 İŞ FELSEFEM

Azim, çalışkanlık, güçlü iletişim, değişimlere hızlı adapte olmak,

Kendine güven, belirsizliklerden korkmamak, yapılan işte fark yaratmak.

ÇOCUKLUĞUMDA 

İlk isteğim doktor olmaktı, sonra avukatlığa ilgi duydum. Ancak gelinen noktada hiçbirine benzemeyen bir kariyerim oldu.

MEZUN OLDUĞUMDA

Dinamik ve yaratıcılığı teşvik eden bir şirkette rol almak istiyordum. Teknoloji sektörüne girişim tesadüfen oldu ama bana çok uygun bir alan olduğunu gördüm.

EN ÖNEMLİ BAŞARIM

En büyük şansım HP gibi uluslararası alanda tecrübe edinebileceğim ve vizyonumu artırabileceğim bir şirkette çalışmak oldu.

KARİYER HEDEFİM

Türkiye’de HP’nin liderliğini perçinlerken pazarın büyümesi için her türlü yatırımı yapmak en büyük önceliğimiz.

BAŞARI FORMÜLÜM

Takım çalışması, zorluklar karsısında pes etmeden çalışmak.

HOBİM 

Okumak, yazmak (anı, gezi, kişisel gelişim), seyahat ve spor hobilerim. Bir de 11 yaşındaki kızımla vakit geçirmekten büyük keyif alıyorum.

EN ÖNEMLİ GÜNDEMİM

Dijitalleşme konusunda Türkiye’nin de yaşanan gelişmelerin yakın takipçisi olması için gerekli duyarlılığı artırmak en önemli gündem maddem.

YAŞAM MOTTOM

Kendimi daima geliştirmek ve yenilemek.

TIRMANIŞ 

“İLHAM VEREN YÖNETİCİ OLMAK İSTİYORUM”

DHL TÜRKİYE MÜŞTERİ HİZMETLERİ, PAZARLAMA VE İLETİŞİMDEN SORUMLU GENEL MÜDÜR YARDIMCISI NİL KESKİN KELEŞ, “AMACIM, MUTLU BİR ÇALIŞMA MERKEZİ OLUŞTURABİLMEK” DİYOR. 

Nil Keskin Keleş, 17 yıldan bu yana DHL bünyesinde pek çok pozisyonda görev almış başarılı bir iş kadını. 1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nin Tarih ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun olduktan sonra CNR Fuarcılık’ın uluslararası ilişkiler koordinatörlüğünde 3 yıllık ilk iş deneyimini kazandı. Daha sonra 2000 yılında DHL Worldwide Express’e saha satış müdürü olarak adımını attı ve sırasıyla özel müşteriler müdürü, Türkiye satış geliştirme müdürü, Akdeniz ve Kuzey Afrika bölgesi satış yöneticisi, Türkiye müşteri ilişkileri direktörü görevlerinde bulundu.

2013 yılından bu yana Türkiye müşteri hizmetleri, pazarlama ve iletişimden sorumlu genel müdür yardımcılığı pozisyonunu yürüten Keleş, aynı zamanda bir ikiz annesi. Annelik ve kariyeri birlikte deneyimlemeyi en önemli tecrübelerinden biri olarak görüyor. Bundan sonrası için başarı kriterini, ekibine ilham veren bir yönetici olarak belirlediğini söyleyen Keleş, ajandasındaki en önemli gündem maddelerini anlattı:

“Ajandamın en önemli maddesi, ekibimle mutlu bir çalışma merkezi oluşturabilmek.  Herkesin kendi yeteneklerini ortaya koyabildiği, severek ürettiği, başarılı iş sonuçlarıyla topluma fayda sağlayabildiği, iyilik getirdiği bir ortam inşa etmek istiyorum.

Gündemimde şu sıralar iki ana konu var. Biri, özellikle ara kademe yöneticiler ile ekiplerine kariyer koçluğu yapabilmelerine yönelik olarak yürüttüğümüz bir çalışma. Bu çalışmayı, DHL’in ‘Sertifikalı Uluslararası Uzmanlar Yetiştirme Programı’nı destekleyecek bir içerik olarak görüyorum. Diğer konu ise beden, zihin, ruh dengesi alanıyla ilgili. Ekiplerimize stres yönetimi, sunum heyecanı, ses tonu kullanımı, nefes gibi konularda destekleyici programlar sunmak istiyorum.”

YOLCULUK 

“İK, EN SEVDİĞİM ALAN OLDU”

Pfizer Türkiye ve Kafkaslar İK Lideri SERRA ULUIŞIK, 2004 yılında Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra Pfizer’e proje müdürü olarak adım attı. İçerden terfi sistemiyle bugün şirketin Türkiye ve Kafkaslar İK liderliğine kadar yükseldi. 2004 yılından bu yana sırasıyla şu pozisyonlarda görev aldı: Ürün müdürü, kıdemli ürün müdürü, kurumsal sağlık hizmetleri ve erişim müdürü, pazarlama müdürü, kurumsal eğitim ve gelişim müdürü, Türkiye ve Kafkaslar İK müdürü.

1.En önemli deneyimi

“Pfizer, çalışanlarına çok genç yaşlarda çok önemli sorumluluklar veren ve bunu da kişilerin daha önceden hiç deneyimlerinin olmadığı alanlarda yapmaya cesareti olan bir şirket. Burada benim için en büyük başarı, 13 yıl boyunca birbirinden çok farklı alanlarda ve pazarlarda görev yapmak, bunlara kısa zamanda adapte olmak ve değer katan projeler üretebilmekti.”

2.Kariyer hedefi

“Birçok alanda deneyim kazanmış biri olarak kalbimi en çok ısıtan iş alanının insan kaynakları olduğunu söyleyebilirim. Pfizer, global kariyer fırsatlarının sınırsız olduğu bir şirket. Dolayısıyla bundan sonraki kariyer adımımın bir parçası olarak daha geniş veya farklı bir coğrafyanın insan kaynakları liderliği sorumluluğunu üstlenmeyi hedefliyorum.”

3.Gündemi

“Şu sıralar Pfizer’in global insan kaynakları politikası önemli bir dönüşümden geçiyor. Türkiye ve Kafkaslar’da bu dönüşümü lokal ihtiyaçlarımıza en uygun şekilde hayata geçirebilmek ve bu dönüşümle birlikte teknolojiyi çok iyi kullanan, veriyi iç görüye çevirebilen ve değer katan bir insan kaynakları ekibi olabilmek en önemli gündemlerimden biri.”

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


YAZARIN DİĞER YAZILARI TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE

Yorum Yaz