2014 yılı hayali

Yıl sonunda tutturulması gereken kâr ve büyüme rakamlarının yanında yöneticilerin, kurumları için gerçekleştirmek istedikleri asıl kişisel hayalleri var.

26.05.2014 21:43:130
Paylaş Tweet Paylaş
2014 yılı hayali
(Lider Ajanda)
Yıl sonunda tutturulması gereken kâr ve büyüme rakamlarının yanında yöneticilerin, kurumları için gerçekleştirmek istedikleri asıl kişisel hayalleri var. Finansın farklı alanlarından önemli yöneticiler, 2014 için önem verdikleri projelerini ve hayallerini anlattı:

VERİMLİ VE MUTLU BANKACILIK
ABank Genel Müdürü Hamit Aydoğan, 2014'ün bankacılık açısından son yılların en yoğun rekabetinin yaşanacağı dönem olacağı tahmininde bulunuyor. Aydoğan, gelecek yıl için kişisel hedefini de bu yönde belirliyor.

Aydoğan, "Merkez Bankası açıklamalarında mevcut durumda yüzde 30,8 olan yıllık kredi artışının yüzde 15'lere inebileceği belirtiliyor. Piyasa oyuncuları içinde daha ılımlı beklentiler olsa da zayıf küresel ve yerel taleple kredi artışının yüzde 20'lerin altında kalacağı neredeyse kesin...

Son dönemde BDDK'nın kredi kartı ve tüketici kredileri özelinde aldığı önlemler de tüketim ve tüketici kredilerindeki güçlenme eğilimini sınırlayacak. Bu eğilimin 2014 sonrasında da devam edeceği kanısındayız.

Bu gelişmeler altında KOBİ ve ticari bankacılık segmentlerinde bir yoğunlaşma kaçınılmaz olacak. 2014'te bu yoğun rekabet koşullarında farklılık yaratan stratejiler uygulamak önemli olacak. ABank olarak, verimlilik düzeyimizi yüksek tutarak kârlılığımızı artırmaya ve sektörde başarılı konumumuzu korumaya amaçlıyoruz” diye konuşuyor.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Bank Asya Genel Müdürü Ahmet Beyaz da 2014 yılında banka müşterisinin memnuniyetini artırma yönünde hayallere sahip. Beyaz, 2014 için kişisel hedeflerini şöyle aktarıyor: “2014'ü bankamız için müşteri memnuniyeti yılı olarak belirledik.

Bank Asya ailesi olarak tüm müşterilerimizin taleplerine cevap vermek için çalışıyor, teknik altyapımızı yeniliyor, müşterilerimize yakın olmak için yeni şubeler açıyor ve ATM'ler kuruyoruz.

Asıl amacımız müşterilerimizi memnun etmek, onların taleplerine en hızlı ve sağlıklı bir şekilde cevap vererek isteklerini gerçekleştirmek. Müşterimizin işlemi bankamız tarafından gerçekleştirilsin veya gerçekleştirilmesin bankamızdan ayrılırken mutlu olmasını arzuluyoruz.

Banka olarak güvenlik görevlimizden üst yönetimimize kadar tüm çalışanlarımızla aynı enerjiyi, heyecanı ve müşterilerimizi memnun etme arzusunu paylaşıyoruz.”

EN KOLAY ŞİRKET OLACAĞIZ
Axa CEO'su Cemal Ererdi, “2014 yılı için son 3 aydır “çalışılması en kolay sigorta şirketi olma” projemizi hayata geçirdik” diyor. Ererdi, ilk etapta çalışanlardan 30 kişilik bir çalışma grubu kurarak bu kişilere bir işleme müşteri gibi yaklaşmalarını ve şirketi eleştirmelerini istediğini açıklıyor.

Ererdi, 2014 yılı için yarattığı şirket hayalini şöyle anlatıyor: “13 ana başlıkta oluşturduğumuz önerileri somut önlemler oluşturması için bir başka gruba vererek bu önlemlerin ilk grup tarafından tatmin edici olup olmadığını sorduk, onaylananları sisteme entegre ettik.

2014'te bu ilerlemeler aylık raporlanacak. Çalışanlarımızdan gelen öneri, istek, dilekleri önümüze aldık. icra kuruluyla taleplerin çok önemli bir bölümünü sonuçlandırdık. Hayalim, 2014 yılında müşterilerimizin bize ulaşmasından hasar memnuniyetine kadar varacak bir dizi temas noktasında sektörün en iyisi olmak.”

SADIK MÜŞTERİ YARATMA YOLUNDA
AvivaSA CEO'su Meral Eredenk ise sadık müşteri yaratacak bir yapı kurma hayalini kuruyor. Sektörde rekabetin değiştiğine inanan Eredenk, şirketi için yeni bir döneme hazırlanıyor ve şöyle anlatıyor: “Bireysel emeklilik sistemi bu yılbaşında yapılan düzenlemelerin pozitif etkisiyle önemli bir büyüme gösterdi ve ekonomimizde kayda değer bir hacme ulaştı.

Bu nedenle bugüne kadar bireysel emeklilik şirketleri tarafında katılımcı sayısı ve fon büyüklüğü ekseninde yürüyen rekabet yeni bir boyuta taşındı. Artık geldiğimiz noktada sadece yeni müşteri kazanımları değil, mevcut müşterilerin de sistemde kalmalarını sağlayacak müşteri odaklı çalışmalar gerekiyor.

Bu nedenle müşterilerimize en hızlı ve etkin hizmeti sunmak ve halihazırda sunduğumuz hizmetin kalitesini artırabilmek için 2013 yılında tüm BT altyapımızın modernize edilmesini sağlayacak çok büyük bir projeye başladık.

Hayalim, diğer tüm yatırımlardan daha çok zaman ve maliyet isteyen bu projeyi 2014'te başarıyla tamamlayabilmek. Bu sayede, müşterilerimizin mevcut bilgilerini konsolide ederek çok daha güçlü bir altyapıya geçiş yapacağımıza, rekabette öne çıkacağımıza inanıyorum.”

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


YAZARIN DİĞER YAZILARI TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE

Yorum Yaz