3M, Türkiye’deki 30. yılını kutluyor

3M Türkiye’nin Genel Müdürü Mert Büyükyazgan, Türkiye’deki 30.yılını geride bırakan şirketin yeni dönem stratejilerini anlattı.

31.07.2017 14:02:000
Paylaş Tweet Paylaş
3M, Türkiye’deki  30. yılını kutluyor

Yüzyıllık şirketler arasında önemli bir yere sahip olan 3M, Türkiye’deki 30.yılını geride bırakıyor. Hayatın hemen hemen her alnında yenilikçi ürünlerle fark yaratan 3M,  Ar-Ge ve inovasyon konularında öncülüğünü sürdürüyor.

Mert Büyükyazgan, iki yıla yakın bir zamandır 3M Türkiye’nin Genel Müdürü olarak şirketin Türkiye stratejilerine yön veriyor. Büyükyazgan, satış departmanında başladığı 3M yolculuğunda, Türkiye’nin yanı sıra değişik ülkelerde görev yaparak bugün genel müdürlük görevini üstlenmiş durumda.

Mert Büyükyazgan ile geride bıraktıkları 30 yılı ve gelecek planlarını konuşma şansımız oldu. Büyükyazgan, 3M’i binlerce yenilikçi ürün mucidi olarak tanımlıyor. Dünyanın pek çok ülkesinde yüz yılı aşkın bir süredir yeni ürünler geliştiren dinamik ve teknolojik bir şirket olduklarına dikkat çekerek, 3M Türkiye’yi şu şekilde anlatıyor:

“Türkiye’deki yatırımlarımızın 30. yılını geride bırakıyoruz. Bizim için önemli bir dönem. Bu süre içerisinde kişisel bakım, ev, hobi ve kırtasiye, trafik güvenliği, grafik ve reklam çözümleri, işçi ve işyeri güvenliği çözümleri, otomotiv ve kimyasal üretim gibi onlarca sektörde ürün ve hizmet ürettik ve üretmeye devam ediyoruz. Çerkezköy’de dünya standartlarında üretim tesisimiz var. Bu tesislerimizde üretimini gerçekleştirdiğimiz ürünler, iç piyasanın yanı sıra yurtdışı pazarlarda da 40’a yakın ülkede kullanıcılara çözümler sağlıyor. Dünyanın en inovatif şirketlerinin başında geliyoruz.  Şirket olarak toplam ciromuzun %5-6’lık bir bölümünü Ar-Ge yatırımlarına ayrılıyor.  Türkiye’deki yatırımlarımızı ve stratejimizi de bunun öncülüğünde planlıyoruz. Çerkezköy’deki üretim tesisimiz, dünyaya dağılmış diğer 3M üretim tesisleri arasında önemli  bir yere sahip. Mevcut üretimimizin yanı sıra yeni ürün geliştirme alanında iyi işlere imza atıyoruz”.

Ar-Ge yatırımları sürecek

Bireysel tüketici ürünlerinin yanı sıra endüstriyel çözümleri de bulunan 3M inovatif şirket olma özelliğine sürdürülebilir bir şekilde devam ediyor. Üretimin yanı sıra uygulama alanlarında da çözümler üreten şirket, gelecek dönemde de en yenilikçi şirketler arasında gösterilmeyi hedefliyor. Türkiye’deki insan kaynaklarının Ar-Ge başta olmak üzere diğer bölümlerde  bünyelerine yeni katılan ve katılacak olan profesyonellerle büyüyeceğini söyleyen Büyükyazgan; “3M olarak hayatın hemen hemen her alanında ürün ve hizmetlerimiz ile inovatif çözümler sunuyoruz. Tüketicilerin ya da sektörlerdeki endüstriyel tedarikçilerin beklentileri, ve talepleri çok hızlı bir şekilde değişiyor. Bu hızlı değişimi yönetebilmek için Ar-Ge yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” diyor.

 


YAZARIN DİĞER YAZILARI TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE

Yorum Yaz