Kobi

Kobi

Satışa hazırlık için 6 altın tavsiye

Türkiye ekonomisinin en dinamik ayağını oluşturan KOBİ’ler artık satın alma ve birleşme (Mergers&Acquisitions-M&A) piyasasının merkezinde yer alıyor. Birleşme ve satın almalar konusunda harekete geçen çok sayıda fon, KOBİ’lerin peşinde. Peki KOBİ’ler bu fırsatları nasıl değerlendirebilir? Satış ve ortaklığa hazır olmak için öncelikle neler yapmaları gerekiyor? Bu konunun uzmanı danışmanlarla görüşerek birleşme ve satın alma tekliflerine açık KOBİ’ler için bir yol haritası hazırladık…

9 EYLÜL, 2015

Kobi

"Önceliğimiz aile şirketleri"

Türkiye’de şirketlerin yüzde 95’i, KOBİ’lerin ise yüzde 98,8’i aile şirketlerinden oluşuyor. Ekonominin gelişmesi için aile şirketlerinin sürdürülebilir büyümeyi başarmaları kritik… Bu hedeften yola çıkan Akbank, aile şirketlerinin uzun süre var olabilmeleri için Sabancı Üniversitesi işbirliğiyle Akbank Aile Şirketleri Akademisi’ni hayata geçirdi. Akbank KOBİ Bankacılığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, “Aile şirketlerinin gelişmesi, KOBİ’lerin ve Türkiye’nin gelişmesi demek. Aile şirketlerine desteğe devam edeceğiz” diyor.

9 EYLÜL, 2015

Kobi

KOBİ'lere tam destek

KOBİ’lere verilen hibe ve destek rakamları her geçen yıl artıyor. Başta KOSGEB olmak üzere TÜBİTAK, TTGV, İTO ve pek çok özel bankanın KOBİ’ler için hibe ve destekleri bulunuyor. Akbank KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, pek çok müşterilerinin bu olanakları iyi tanımadığını söylüyor. KOBİ’lere destek ve hibe programlarını yakından takip etmelerini tavsiye ediyor ve “Bu konuda Akbank olarak onları bilgilendirmeye hazırız” diye konuşuyor.

13 AĞUSTOS, 2015

Kobi

Wienerwald, haftada bir mağaza açacak

Wienerwald,İstanbul başta olmak üzere bütün Türkiye’de franchise sistemiyle yaygınlaşacak.

17 TEMMUZ, 2015

Kobi

Pizza House yeni girişimciler arıyor

Pizza House Genel Müdürü Kaytancı, 2010 sonunda 30 restorana ulaşmak istediklerini söylüyor.

17 TEMMUZ, 2015

Kobi

TakasMerkezi.com yatırımcı arıyor

TakasMerkezi.com, 20’ye yakın bölgede franchising yapılanmasını tamamladı.

17 TEMMUZ, 2015

Kobi

‘Mantı Keyfi’ bir dünya markası olacak

Mantı Keyfi, şu anda 14 olan franchise sayısını 3 ay içinde 24’e çıkaracak.

17 TEMMUZ, 2015

Kobi

Simit Sarayı dünyaya açılacak

Simit Sarayları, 2010 yılını da hızlı bir büyümeyle tamamlamayı planlıyor.

17 TEMMUZ, 2015

Kobi

Sektörün hacmi 35 milyar dolar

UFRAD Başkanı Aydın, franchising sektörünün hacminin 35 milyar dolara ulaştığını söyledi.

17 TEMMUZ, 2015

Kobi

Vadeler 36 ayı aşsın!

TBB Başkanı Hüseyin Aydın, ihtiyaç kredilerinde vadenin 36 ayın üstüne çıkarılmasına izin verilmesini ve kredi kartındaki taksit sayısının yeniden gözden geçirilmesi isteğinde bulundu

21 MAYIS, 2015

Kobi

Esnafın siftahı birikime dönecek!

Akbank’ın KOBİ kredileri ilk çeyrekte yüzde 6 büyüyerek 18.5 milyar TL’ye ulaştı. Bankanın yıl sonu hedefi ise yüzde 35 büyüme.

21 MAYIS, 2015

Kobi

'KOBİ'ler ülkenin girimci ruhu'

KOSGEB Başkanı Recep Biçer, Türkiye’nin en büyük avantajının girişimci ruh olduğunu da belirterek, “KOBİ’ler ekonominin girişimci ruhu. Ülkenin yükünü taşıyan vagon gibiler” dedi

21 MAYIS, 2015

Kobi

KOBİ'leri bekleyen 6 sıkıntı!

"Bu uyarıları dikkate alan sağ salim çıkar"

18 EYLÜL, 2014

Kobi

Büyük KOBİ avı

Sayıları 3 milyonu bulan KOBİ’lerin sadece yüzde 30’unun sigortalı olması, tüm sigorta şirketlerini hareket geçirdi. Önümüzdeki 3 yıl içinde sigortalı KOBİ sayısının 900 binden 1 milyon 350 bine çıkması hedefleniyor.

30 MART, 2014

Kobi

Kâr haritası yenileniyor

Yeni ürünlerin ilgiyle karşılanması, bu alanda yıllardır düşük seyreden kâr marjını yukarı çıkarmada kaldıraç olarak görülüyor. Faktoring tarafında da KOBİ’lere yönelen şirketler, kârlılıkta bir adım öne çıkıyor.

30 MART, 2014