Belirlediğimiz fonu aştık

SBC Türkiye, kurumsal ve ticari müşterilerine yönelik “Uluslararası Büyüme Desteği” kampanyası başlattı. Küresel ticarette büyümek isteyen müşterilerine bu kampanyayla 1,5 ayda 1 milyar TL tutarında kaynak sağladı.

26.05.2014 22:23:350
Paylaş Tweet Paylaş
Belirlediğimiz fonu aştık
(En iyi proje)

SBC Türkiye, kurumsal ve ticari müşterilerine yönelik “Uluslararası Büyüme Desteği” kampanyası başlattı. Küresel ticarette büyümek isteyen müşterilerine bu kampanyayla 1,5 ayda 1 milyar TL tutarında kaynak sağladı.

HSBC Kurumsal ve Ticari Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Virma Sökmen, bir yıl boyunca sürdürmek istedikleri kampanyayı şöyle anlatıyor:

DÜŞÜNCE LİDERİ OLACAĞIZ
“Kurumsal ve ticari bankacılık alanında dış ticarette büyümek isteyen şirketler için ilk tercih edilen banka olmayı hedefliyoruz. Bunu yaparken de sadece ürün sunmak değil düşünce lideri olmayı amaçlıyoruz.

Bizim Türkiye’nin dış ticaretinde yüzde 4,5 payımız var. 3-5 yıl içinde bu oranı yüzde 6’lara çıkarmayı hedefliyoruz. Müşterilerimizi gerek araştırmalar, raporlar gerek etkinliklerle uluslararası ticaret trendleri konusunda bilgilendirmek için çalışıyoruz. Uluslararası ticarete yönelik konferanslar düzenleyerek global bilgi birikimimizi ve deneyimlerimizi müşterilerimizle paylaşıyoruz.

İngiltere, Fransa ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden sonra Türkiye’de de bu amaçla “Uluslararası Büyüme Desteği”ni sunduk. Bu kampanya ile kurumların dış ticarette doğru ürün, doğru hizmet ve doğru finansmanla desteklenmesini amaçlıyoruz. Şu an bu kampanyayla 2 aylık bir serüvenimiz var.

450 ŞİRKET YARARLANDI
Öncesinde güçlü bir hazırlığımız oldu. Sahada bulunan 500 müşteri temsilcimizi, dış ticaret ve ürünlerimiz konusunda ciddi bir eğitimden geçirdik. Müşterilere doğru soruları sorup onların gerçek ihtiyaçlarına göre doğru yapıları kurmalarını sağlamak istedik.

Biz cirosu küçük ya da büyük dış ticaret yapan ticari ve kurumsal bankacılık müşterilerimize gittik. Türk şirketleri zaten risklerini iyi biliyor, ancak yine de ürünlerini kurgulamaya gerek duyuyor.

İlk 2 ayda çeşitli sektörlerden 450 şirkete bu destekten kullandırdık. 1 milyar TL olarak belirlediğimiz fonu aştık. Bu destek, hem satış kadromuz hem müşterilerimizden çok fazla ilgi gördü. Bu fona bir yıl devam edeceğiz. Bu bitecek bir kaynak değil.

Hedefimiz, dış ticaretin finansmanında bu modelin oturmasını sağlamak. Ayrıca mevcut kredilerimizin daha çok bu tip yapılandırılmış ürünlere geçmesini istiyoruz.”

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


YAZARIN DİĞER YAZILARI TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE

Yorum Yaz