Dijital dönüşüme yön verecek

7.10.2016 11:58:140
Paylaş Tweet Paylaş
Dijital dönüşüme yön verecek
Accenture Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Dilnişin Bayel oldu. Dilnişin Bayel, 2011 yılından beri Genel müdürlük görevini yürüten Tolga Ulutaş’ın ayrılması ile Accenture Türkiye’nin Genel Müdürlük koltuğuna oturdu. Daha önce Accenture Türkiye Finansal Hizmetler Sektör Lideri ve Yönetici Ortağı olarak görev yapan Dilnişin Bayel ile güzel bir Emirgan sabahında kahvaltıda bir araya geldik.

Bayel, Accenture çatısı altında 13 yılı aşkın bir süredir görev yapıyor. Accenture, 120’nin üzerinde ülkede 384 binden fazla çalışanı ile 40’tan fazla sektörde danışmanlık veren bir şirket. Dilnişin Bayel ile CEO Club toplantılarında ve Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde önemli konularda stratejik işbirliği yapma şansımız olmuştu.

Yeni dönemde de birlikte neler yapabileceğimizi konuştuğumuz bu özel buluşmada Bayel’in ve Accenture’nin ajandasındaki öncelikleri öğrenme şansım oldu.

Türkiye’de ki hizmet alanlarını Finans, Telekomünikasyon, Üretim, Ulaşım, Perakende ve Enerji sektörlerine odaklayan bu önemli danışmanlık şirketinin yeni dönem ajandasında da bu sektörler ön planda olacak. Dijital dönüşümün öncüsü olma hedefinde olduklarını söyleyen Bayel, “Hizmet verdiğimiz sektörlerde dijital dönüşüme öncülük eden şirketlerle birlikte projeler yönetiyoruz” diyor. Yeni dönemde bu alanda ki uzmanlıklarının artarak devam edeceğini söyleyen Bayel hedeflerini şöyle anlatıyor:

“Danışmanlığı yaptığımız her sektörde günün sonunda müşteriye dokunuyoruz. Hayal edilen teknolojinin yaratılmadan önce müşteri deneyimlerinin en iyi şekilde belirlenmesi gerekiyor. Bunun üzerinde daha yoğun çalışacağımız bir dönem olacak. Özellikle yapay zeka ve bu teknolojinin müşteri deneyiminden, şirketlerin kendi yönetim hedeflerine uygun şekilde entegrasyonuna kadar geçen tüm süreçleri yönetiyor olacağız.”

Dilnişin Bayel’in yeni dönmede daha sık konuşacağız dediği sektörlerden biri de Enerji. Abone serbestliği ile ilgili yasal düzenlemelerin kısa bir süre içerisinde çıkmasını beklediklerini belirten Bayel, “Tüketiciler belirli bir limitin üzerinde kullanımları sonrasında hizmet aldıkları dağıtım şirketini değiştirebiliyorlar. Bu limitin sıfırlanması ile ilgili çalışmalar son aşamaya gelmiş durumda. Kanun yasalaştıktan sonra enerji kullanıcısı tüm tüketiciler, limit zorunluluğu olmadan dağıtım şirketini kendileri seçebilecekler. Milyonlarca kullanıcısı olan bir havuz oluşacak. Enerji şirketlerinin bu havuzdan en iyi şekilde Pazar payı almaları için üretimden, müşteriye giden ve müşterinin deneyimleyip beklenti oluşturacağı tüm süreçler için yeni ve gelişmiş uygulamalar hazırlıyoruz” diyor.

Accenture, İstanbul, Ankara ve İzmir’de 650’yi aşkın uzman danışmanıyla Türkiye’de 15 yıldır profesyonel hizmetler sunuyor. Dünyayı etkileyen dijital dönüşümün en öncü danışmanlık şirketlerinden biri. Dilnişin Bayel’in Genel Müdürlüğü ile birlikte de bu öncülüğüne devam edecek.

YAZARIN DİĞER YAZILARI TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE

Yorum Yaz