Tüm Podcastler

Tüm Podcastler

“GİRİŞİMCİLİK ERKEN YAŞTA AŞILANMALI”

Türkiye’nin dünyadaki en iyi 100 ekosistem arasında 44’üncü sırada olduğuna dikkat çeken Genç Başarı Eğitim Vakfı Başkanı Seçil Yıldırım Çelebi, daha gidilecek çok yol olduğunu söylüyor.

13 KASIM, 2021

Tüm Podcastler

YATIRIMIN KURALLARI YENİDEN YAZILIYOR

Etki yatırımı, sadece Türkiye için değil, dünya için de yeni bir kavram. 2015 yılında Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ni ilan etmesiyle ivme kazandı.

8 EKİM, 2021

Tüm Podcastler

KAGİDER BAŞKANI EMİNE ERDEM: KADINLAR HER KOŞULDA MÜCADELEYE DEVAM EDİYOR

KAGİDER Başkanı Emine Erdem, pandemi döneminde kadın girişimcilerin yüzde 85’inin yatırımlarının heba olacağı, borçların ödenemeyeceği gibi endişelerle stresli bir dönem geçirdiğini söylüyor.

6 EKİM, 2021

Tüm Podcastler

“ETKİ GİRİŞİMLERİNE İLGİ ARTIYOR”

Günümüzün Dünyası’nda bu hafta Türkiye Girişimcilik Vakfı Genel Müdürü Mehru Aygül’le sosyal girişimciliği, yatırımcıların bu alana ilgisini ve pazarın potansiyelini konuştuk.

7 EYLÜL, 2021

Tüm Podcastler

TEMA VAKFI BAŞKANI ATAÇ: DOĞAYA BAKIŞ AÇIMIZI DEĞİŞTİRMEMİZ LAZIM

TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, 'Tüketiciler olarak bizim ve yöneticiler olarak tüm hükumetlerin doğaya bakışını değiştirmesi gerekiyor' diye konuştu.

30 TEMMUZ, 2021

Tüm Podcastler

“HAYALİ PROJELER PEŞİNDE KOŞMUYORUZ”

Sürdürülebilirlik stratejisini “Gıdanın gücünü ortaya çıkarmak” ekseninde oluşturan Nestle, bu hedeflere ulaşmak adına yapılan çalışmalara, global çapta 3,2 milyar İsviçre Frangı bütçe ayırdı.

16 TEMMUZ, 2021

Tüm Podcastler

“FİNANSAL OKURYAZARLIK, SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK İÇİN ÖNEMLİ”

Günümüzün Dünyası’nda finansal okuryazarlık girişimcisi Özlem Denizmen’le finansal okuryazarlığın önemini, bireye ve ülkeye katkılarını konuştuk.

18 HAZİRAN, 2021

Tüm Podcastler

"MARMARA YENİ BİR MEGA PROJE KALDIRAMAZ”

Marmara'ya çok fazla yük bindirildiğini söyleyen WWF Türkiye- Deniz ve Yaban Hayatı Programı Müdürü Ayşe Oruç, “Marmara Denizi’nin yeni bir mega projeye tahammülü yok” diyor.

4 HAZİRAN, 2021

Tüm Podcastler

'MUTLU ÇOCUKLAR YETİŞTİRİYORUZ'

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem’le 20 Haziran’da yapılacak Darüşşafaka sınavını ve pandemide eğitim sürecinin nasıl işlediğini konuştuk.

21 MAYIS, 2021

Tüm Podcastler

'ESNAFIN UMUDU KIRILDI'

Günümüzün Dünyası’nın bu haftaki konuğu REM People CEO’su Bülent Peker oldu.

7 MAYIS, 2021

Tüm Podcastler

'YA TÜRETİM EKONOMİSİ YA HİÇ'

Günümüzün Dünyası’nın bu haftaki konuğu Good4trust Kurucusu ve Kışkırtıcısı Dr. Uygar Özesmi’yle 'türetim' ekonomisi kavramını konuştuk.

23 NİSAN, 2021

Tüm Podcastler

"ATIKLARIN SADECE YÜZDE 15’İ GERİ DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR"

ÇEVKO Vakfı Genel Sekreteri Mete İmer’le geri dönüşümün ekonomiye etkisini, vakfın çalışmalarını ve bireylerin alışkanlıklarını değiştirerek geri dönüşüme nasıl katkı sağlayabileceğini konuştuk.

10 NİSAN, 2021

Tüm Podcastler

"YETENEK KEŞFİNDE EŞİT İMKANLAR OLMALI"

Günümüzün Dünyası’nın yeni bölümde Ece Çiftçi’yle SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarını ve sosyal girişimciliğin nasıl olması gerektiğini konuştuk

19 MART, 2021

Tüm Podcastler

"SİSTEMSEL DÖNÜŞÜM KAÇINILMAZ"

Günümüzün Dünyası podcastinde Zorlu Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Aslı Alemdaroğlu ile sosyal etki yatırımlarını konuştuk.

12 MART, 2021

Tüm Podcastler

EĞİTİMDE KAYIPLAR NASIL TELAFİ EDİLECEK?

Günümüzün Dünyası’nın yeni bölümünde Türk Eğitim Derneği Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu’yla pandeminin eğitimde yarattığı hasarları ve telafi için izlenmesi gereken yol haritasını konuştuk.

5 MART, 2021