Tüm Podcastler

Tüm Podcastler

“Girişimcilik erken yaşta aşılanmalı”

Türkiye’nin dünyadaki en iyi 100 ekosistem arasında 44’üncü sırada olduğuna dikkat çeken Genç Başarı Eğitim Vakfı Başkanı Seçil Yıldırım Çelebi, daha gidilecek çok yol olduğunu söylüyor.

13 KASIM, 2021

Tüm Podcastler

Yatırımın kuralları yeniden yazılıyor

Etki yatırımı, sadece Türkiye için değil, dünya için de yeni bir kavram. 2015 yılında Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ni ilan etmesiyle ivme kazandı.

8 EKİM, 2021

Tüm Podcastler

KAGİDER Başkanı Emine Erdem: Kadınlar her koşulda mücadeleye devam ediyor

KAGİDER Başkanı Emine Erdem, pandemi döneminde kadın girişimcilerin yüzde 85’inin yatırımlarının heba olacağı, borçların ödenemeyeceği gibi endişelerle stresli bir dönem geçirdiğini söylüyor.

6 EKİM, 2021

Tüm Podcastler

“Etki girişimlerine ilgi artıyor”

Günümüzün Dünyası’nda bu hafta Türkiye Girişimcilik Vakfı Genel Müdürü Mehru Aygül’le sosyal girişimciliği, yatırımcıların bu alana ilgisini ve pazarın potansiyelini konuştuk.

7 EYLÜL, 2021

Tüm Podcastler

Tema Vakfı Başkanı Ataç: Doğaya bakış açımızı değiştirmemiz lazım

TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, 'Tüketiciler olarak bizim ve yöneticiler olarak tüm hükumetlerin doğaya bakışını değiştirmesi gerekiyor' diye konuştu.

30 TEMMUZ, 2021

Tüm Podcastler

“Hayali projeler peşinde koşmuyoruz”

Sürdürülebilirlik stratejisini “Gıdanın gücünü ortaya çıkarmak” ekseninde oluşturan Nestle, bu hedeflere ulaşmak adına yapılan çalışmalara, global çapta 3,2 milyar İsviçre Frangı bütçe ayırdı.

16 TEMMUZ, 2021

Tüm Podcastler

“Finansal okuryazarlık, sürdürülebilirlik için önemli”

Günümüzün Dünyası’nda finansal okuryazarlık girişimcisi Özlem Denizmen’le finansal okuryazarlığın önemini, bireye ve ülkeye katkılarını konuştuk.

18 HAZİRAN, 2021

Tüm Podcastler

"Marmara yeni bir mega proje kaldıramaz”

Marmara'ya çok fazla yük bindirildiğini söyleyen WWF Türkiye- Deniz ve Yaban Hayatı Programı Müdürü Ayşe Oruç, “Marmara Denizi’nin yeni bir mega projeye tahammülü yok” diyor.

4 HAZİRAN, 2021

Tüm Podcastler

'Mutlu çocuklar yetiştiriyoruz'

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem’le 20 Haziran’da yapılacak Darüşşafaka sınavını ve pandemide eğitim sürecinin nasıl işlediğini konuştuk.

21 MAYIS, 2021

Tüm Podcastler

'Esnafın umudu kırıldı'

Günümüzün Dünyası’nın bu haftaki konuğu REM People CEO’su Bülent Peker oldu.

7 MAYIS, 2021

Tüm Podcastler

'Ya türetim ekonomisi ya hiç'

Günümüzün Dünyası’nın bu haftaki konuğu Good4trust Kurucusu ve Kışkırtıcısı Dr. Uygar Özesmi’yle 'türetim' ekonomisi kavramını konuştuk.

23 NİSAN, 2021

Tüm Podcastler

"Atıkların sadece yüzde 15’i geri dönüştürülüyor"

ÇEVKO Vakfı Genel Sekreteri Mete İmer’le geri dönüşümün ekonomiye etkisini, vakfın çalışmalarını ve bireylerin alışkanlıklarını değiştirerek geri dönüşüme nasıl katkı sağlayabileceğini konuştuk.

10 NİSAN, 2021

Tüm Podcastler

"Yetenek keşfinde eşit imkanlar olmalı"

Günümüzün Dünyası’nın yeni bölümde Ece Çiftçi’yle SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarını ve sosyal girişimciliğin nasıl olması gerektiğini konuştuk

19 MART, 2021

Tüm Podcastler

"Sistemsel dönüşüm kaçınılmaz"

Günümüzün Dünyası podcastinde Zorlu Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Aslı Alemdaroğlu ile sosyal etki yatırımlarını konuştuk.

12 MART, 2021

Tüm Podcastler

Eğitimde kayıplar nasıl telafi edilecek?

Günümüzün Dünyası’nın yeni bölümünde Türk Eğitim Derneği Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu’yla pandeminin eğitimde yarattığı hasarları ve telafi için izlenmesi gereken yol haritasını konuştuk.

5 MART, 2021