Akbank esnafa kredi açıyor

Tüm bankaların güçlü KOBİ peşinde olduğu bugünlerde Akbank da bu alanda iddialı bir adım attı. Akbank KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, pazara getirdikleri yenilikleri şöyle anlatıyor...

26.05.2014 21:07:500
Paylaş Tweet Paylaş
Akbank esnafa kredi açıyor
Bankaların en zorlandığı konuların başında, KOBİ müşteri tabanını elde tutulması geliyor. Geçen gün konuştuğumuz perakende alanında güçlü bir bankanın genel müdür yardımcısı, “Bir yandan yılda 120 bin KOBİ müşterisi kazanıyoruz, öbür taraftan 100 bini başka bankaya geçiyor” diyerek bu gerçeğe dikkat çekti.

Tüm bankaların güçlü KOBİ peşinde olduğu bugünlerde Akbank da bu alanda iddialı bir adım attı. Akbank KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, pazara getirdikleri yenilikleri şöyle anlatıyor:

YÜZDE 50 BÜYÜYECEĞİZ
2014'te KOBİ kredilerinde yüzde 50 büyüme hedefliyoruz. Sektörün bu alandaki büyüme beklentisi ise yüzde 20 civarında. KOBİ kredilerinde 2013'te yüzde 51 büyüdük ve 13,9 milyar liralık kaynak sağladık. Bu alanda güçlenmek adına şimdi KOBİ Kart'ı piyasaya sunuyoruz.

Bu proje için 2 ay kadar çalıştık. Esnafa yönelik çalışmalarımızı ‘esnaf kardeşliği' felsefesiyle sürdürüyoruz. Türkiye'de bugün 3 milyon kadar esnaf mevcut. Bunun 400 bini bizim müşterimiz.

15 BİN TL LİMİTLİ KREDİ
Bildiğiniz gibi esnafın nakit akışı çok düzenli değil. Dolayısıyla her an krediye ihtiyaç duyabiliyorlar. Bu noktada kredilerinin hazır olması ve şubeye gitmeden diledikleri an kullanabilmeleri önemli. İşte buradan hareketle esnafımıza destek olmak için içinde taksitli ticari kredisi hazır bu kartı hayata geçirdik.

KOBİ Kart, sadece bir ticari kredi kartı değil. KOBİ Kart'ın içinde kredi kartı limitinden bağımsız kullanıma hazır 15 bin TL limitli ‘Taksitli Ticari Kredisi' bulunuyor. Bu krediyi 24 ay vadeyle kullanabiliyorlar. Bu kartla bu yıl 50 bin yeni esnaf müşteriye ulaşmayı hedefliyoruz.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


YAZARIN DİĞER YAZILARI TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE

Yorum Yaz