Sigortayı mağazalara taşıdık

Sigorta sektöründe yeniliklere sık rastlanmıyor. Bu nedenle de ING’nin “Sigorta Cini” projesi dikkat çekici.

26.05.2014 21:17:170
Paylaş Tweet Paylaş
Sigortayı mağazalara taşıdık
7 farklı sigorta şirketinin farklı branşlardaki ürünlerini karşılaştırmalı olarak müşterilere sunan proje, önümüzdeki 3 yılda tüm Türkiye’ye yayılmayı hedefliyor. Sigorta Cini Genel Müdürü Pieter Bas-Vos, bu yaratıcı projeyi şöyle anlatıyor:

POTANSİYEL GÖRDÜK
“ING Grup Türkiye’ye yatırım yapmadan önce ülkede pek çok araştırma yaptı. Hem acentelerle hem müşterilerle görüşmeler yaptırdı ve pazarda bir potansiyel olduğunu gördü. Buradaki önemli nokta, insanlar sigorta almadan önce karşısındakilere güven duymak istiyor.

Almayı düşündükleri ürün konusunda edindikleri bilgileri ya da çevredekilerden duyduklarını doğrulatacak, güvenebilecekleri, kendilerine doğru önerilerde bulunabilecek kişilerle yüz yüze görüşmek istiyorlar. Sigorta mağazacılığı fikrini bu ihtiyacı karşılamak için geliştirdik.

HER ŞEHİRDE OLACAĞIZ
Türkiye’nin ilk sigorta dağıtım zinciri Sigorta Cini, bu şekilde ortaya çıktı. Sigorta almanın daha kolay, daha hızlı ve keyifli bir yolunu icat ettik. Biz kendimizi finansal hizmet veren bir şirket olarak değil, perakende sigorta hizmeti sunan bir yapı olarak tanımlıyoruz. İlk mağazamızı, 19 Eylül’de Ankara’da Kentpark’ta açtık.

Konseptin ulusal lansmanını 8 Ekim’de İstanbul Metrocity AVM’de yaptık. İnsanların dikkatini çekmeyi başardık. En son 5’inci mağazamızı İstanbul Şaşkınbakkal’da açtık. 2014’ün ilk çeyreğinde birkaç mağaza daha açmayı planlıyoruz. Sonrasında tepkileri ölçüp pazardaki konumumuzu değerlendireceğiz. 3 yıl içinde Türkiye’deki kentlerin tamamında olmayı planlıyoruz.

BİN POLİÇE SATILDI
Sigorta Cini olarak ‘Kafa Karıştırmayan Sigorta’ kavramıyla sektöre giriş yaptık. Müşterilerimiz karmaşık poliçeler ve evraklarla uğraşmıyor. Gayet basit, anlaşılır bir anlatım kullanıyoruz. İlk etapta oto sigortaları, konut, zorunlu deprem sigortası, tamamlayıcı sağlık, hayat ve emeklilik, işsizlik ürünleri yer alıyor.

ING Emeklilik, Aksigorta, Axa Sigorta, Ergo, Groupama, HDI Sigorta ve Mapfre Genel Sigorta’nın ürünlerini satıyoruz. Gelecekte daha fazla sayıda sigorta şirketiyle işbirliği yapabiliriz ama bu konuda belirli limitler dahilinde hareket edeceğiz. Aralık ayı içinde bininci poliçemizin imzalanmasını kutladık.”

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


YAZARIN DİĞER YAZILARI TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE

Yorum Yaz