Twitter’da etkinlikler

Bugün pek çok banka genel müdür ve genel müdür yardımcısı sosyal mecraları, özellikle Twitter'ı aktif olarak kullanıyor.

28.07.2014 15:03:500
Paylaş Tweet Paylaş
Twitter’da etkinlikler
Konu sosyal medya olunca artık sadece kurumların belli mecralarda etkili olması yetmiyor aynı şekilde bu şirketlere yön veren üst düzey yöneticilerin de görüşleriyle varlık göstermeleri bekleniyor. Bugün pek çok banka genel müdür ve genel müdür yardımcısı sosyal mecraları, özellikle Twitter'ı aktif olarak kullanıyor.

Twitter'da finans dünyasından en aktif isim, Bank Asya Genel Müdürü Ahmet Beyaz. 8 binden fazla takipçisi bulunan Beyaz, diğer meslektaşları gibi bankasıyla ilgili haberleri, yenilikleri bu mecradan paylaşıyor. Beyaz'ın ardından ING Bank Türkiye Genel Müdürü Pınar Abay ve Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü, BBVA Global Ödeme Sistemlerinden Sorumlu Başkanı Mehmet Sezgin izliyor.

ÖZELLİKLE GENÇLER İÇİN
Twitter hesabını iş hayatında aktif olarak kullandığını belirten ING Bank Türkiye Genel Müdürü PINAR ABAY, "Twitter benim için çift yönlü ve hızlı iletişim kurduğum değerli bir mecra... Özellikle gençlerle sosyal medya üzerinden çok aktif iletişim kuruyorum. Bankada e-mail yerine attığım bir tweet, iç iletişimde daha anlam kazanıyor. Çok hızlı geri dönüşler alıyorum. Müşterilerimle de aynı şekilde twitter üzerinden aktif bir iletişim yürütüyorum.

Sosyal medya kullanımında, aslında her iletişim platformunda dikkat etmemiz gereken, siyasi, dini konularda hassas davranıyorum. Twitter hesabımı tamamen kendim kişisel yönetiyorum, bu şekilde gerçek 'Ben'i yansıttığımı düşünüyorum ve bu da takipçilerimden pozitif bir geri dönüş sağlıyor” diye konuşuyor.

AMAÇLARIMIZI BURADAN DA DUYURUYORUM
Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü, BBVA Global Ödeme Sistemlerinden

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


YAZARIN DİĞER YAZILARI TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE

Yorum Yaz