Genç Capital

Genç Capital

STAJDAN BAŞLAYAN YÜKSELİŞ

Genç Capital, stajyerlikten yöneticiliğe yükselmeyi başarmış, henüz 30’larında olup kariyer basamaklarını sağlam adımlarla çıkmaya devam edenleri bir araya getirdi.

12 HAZİRAN, 2014

Genç Capital

YENİ MEZUN DOSTU ŞİRKET

Pegasus Hava Yolları İnsan Kaynakları Direktörü Didem Egeli, Genç Capital’e İK stratejilerini anlattı. Yeni mezunlar ve stajyerler için hangi olanakları sunduklarını ve onları nasıl bir kariyer yolculuğunun beklediğini paylaştı.

12 HAZİRAN, 2014

Genç Capital

EN ÇOK ARANAN POZİSYONLAR

Türkiye’de gençler arasında işsizlik oram yüksek. Ancak şirketler dünyasında pek çok pozisyona uygun eleman bulunamadığı da bir gerçek. Örneğin çok aranan pozisyonların başında satış ve mühendislik kadroları var.

12 HAZİRAN, 2014

Genç Capital

DÜŞÜNCE KULÜBÜ ZİRVEDE BULUŞTU

Sabancı Müzesi The Seed’de gerçekleşen zirvede, Akbank Düşünce Kulübü üyeleri Akbank üst yönetimiyle bir araya geldi.

28 NİSAN, 2014

Genç Capital

ULUSLARARASI LİDERLER YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ

Deloitte, danışmanlık ve denetim konusunda dünyanın en büyük şirketlerinden. İK Direktörü Ebru Pilav, Genç Capital’in sorularını yanıtladı.

28 NİSAN, 2014

Genç Capital

YURTDIŞI EĞİTİM BANA NE KATTI?

Genç Capital, Türkiye’nin önde gelen yöneticilerine yurtdışı eğitim deneyimlerini sordu, gençler için tavsiyeler istedi. İşte CEO’ların yaşadıkları bu değerli tecrübeler...

28 NİSAN, 2014

Genç Capital

FORMAYI ISLATAN YÜKSELİR

Index Grup İnsan Kaynakları Direktörü Timur Tiryaki ile sohbetimizden satırbaşları...

28 NİSAN, 2014

Genç Capital

11 BİN YENİ MEZUN ALINACAK

Mevcut sıcak gündeme ve seçim atmosferine rağmen, şirketler yeni mezun alımı için kollan sıvamış durumda... 2014’te Akbank ve Vatan Bilgisayar 1.600, Yıldız Holding 1.500, Callpex ise 700 yeni mezunu bünyesine katmayı planlıyor.

28 NİSAN, 2014

Genç Capital

BİLİŞİMDE YETENEK AZ

“Yeni mezunları satış, pazarlama ve teknik roller için işe alacağız ” diyor. Bilişim sektöründe yeteneklerin az olduğuna dikkat çeken yönetici, adayları genel müdürün de katıldığı 8 mülakattan geçirdiklerini anlatıyor.

23 NİSAN, 2014

Genç Capital

5 BİN GENCE STAJ FIRSATI

Genç Capital, Türkiye de gençlerin en çok çalışmak istediği şirketlerdeki staj olanaklarını ve hangi şirketin 2014 ’te kaç stajyer alacağını araştırdı.

23 NİSAN, 2014

Genç Capital

AMAÇ İLK AKLA GELEN OLMAK

Bosch Türkiye Temsilcisi Steven Young, şirketi insan kaynaklarında farklılaştıran özgün uygulamaları, çalışan sadakati yaratan sistemlerini ve gençlere sundukları fırsatları anlattı.

29 MART, 2014

Genç Capital

PERAKENDE OKULUYUZ

Migros Ticaret İnsan Kaynakları Grup Müdürü Olcay Yılmaz Nomak, özellikle saha ekiplerinde yeni mezunları yoğun olarak değerlendirdiklerini söylüyor. Mezun ve perakende alanında kariyer yapmak isteyen adayları da yönetici unvanıyla mağazalarında görevlendirdiklerini belirtiyor.

29 MART, 2014

Genç Capital

E-TİCARET YENİ MESLEKLER DOĞURDU

Son yıllarda e-ticaret tüm dünyada hızlı bir gelişim gösteriyor. Webrazzi’nin Haziran 2012’de yaptığı bir araştırmaya göre Türkiye’deki e-ticaret sektörü 3 bin 676 kişiye istihdam sağlıyor. Bu alanda hizmet veren sektörler de artıyor.

29 MART, 2014

Genç Capital

İŞE ALIMDA BİREYİ ÖN PLANDA TUTUYORUZ

Mercedes-Benz Türk’te yükselmek isteyen geçlerin sabırlı olması gerektiği uyarısını yapıyor. Mercedes-Benz Türk İK Direktörü Salih Ertör, şirketinin İK stratejilerini ve gençlere bakışlarını şöyle anlattı:

29 MART, 2014

Genç Capital

İLK İŞE ZOR VEDA

Türkiye’nin en önemli şirketlerinde farklı pozisyonlarda görev alan, yıllarca üst düzey yöneticilik yapan isimlerin, ilk işlerine veda öyküleri de bu nedenle oldukça önemli. İşte onların gençlere yol gösterecek iş değişiklik öyküleri...

28 MART, 2014